sukces-szczescie

Ile to razy słyszałem gadanie, że ktoś chce osiągnąć sukces w życiu, być szczęśliwym. Paplanina…

Ileż to wszyscy chcieliby osiągnąć – głowa mała. „Chcę być szczęśliwy”, „chcę osiągać sukcesy tak jak On, Ona”, „też bym tak chciał jak On, Ona”. Takie gadanie ma sprawić, że celem okazuje się osiągnięcie sukcesu… nieważne jakiego. Bycie szczęśliwym, nieważne w jakim kontekście…

Dlaczego nie osiągniesz sukcesu?

Gdyby każdy go osiągał, mielibyśmy na świecie tylko ludzi sukcesu, a tak być nie może przecież, no bo jak to tak? Ale czekaj… czy aby na pewno nie osiągnąłeś już sukcesu?

Czy sukcesem nie było zatrudnienie się na danym stanowisku czy danej firmie? Czy sukcesem nie był wyjazd na wakacje? Czy sukcesem nie było odłożenie określonej sumy pieniędzy? A może sukcesem też nie było poznanie nowych znajomych?

No jasne że to są sukcesy! Sukcesy osiągasz każdego dnia, sukcesem może być nawet to, że rano wstaniesz z łóżka gdy zadzwoni budzik. Problem w tym, że nie zwracasz na to uwagi. Nie zwracasz uwagi, bo uważasz to za drobiazgi, bo robisz to każdego dnia. Zatem problem jest nie w tym, że nie osiągasz sukcesów, a w Twoim podejściu do ich osiągania.

Mimo tego, że osiągasz jakiś, nawet pozornie, niewielki sukces to nie zwracasz na niego uwagi, nie celebrujesz tej chwili, nie cieszysz się z tego. Kiedy zaczniesz? Kiedy uznasz, że warto? Zapewne nigdy, a wiesz dlaczego? Ponieważ nie wiesz czym dla Ciebie jest sukces. Jako ludzie nie wiemy czego chcemy. Dążymy do sławy, pieniędzy, otaczania się sławnymi osobami, czerwonych dywanów. Czy to jest dla Ciebie sukces? Czy wierzysz, że gdy staniesz się sławny, podczas udzielania wywiadu bądź przemówienia do fanów nie zemdlejesz? Przecież nigdy nie występowałeś publicznie. Czy wierzysz, że pieniądze rozwiążą wszystkie Twoje problemy? Powodzenia.

Chcesz sukcesu? Określ jasno i wyraźnie czym on dla Ciebie jest! Niech to będzie wymarzony samochód, niech to będzie kupno mieszkania, piękna żona, partner biznesowy, który nie próbuje Cię wykiwać. Może to też być to o czym pisałem wyżej, czyli bardziej przyziemne rzeczy, tj. wstanie z łóżka, skończenie projektu, posprzątanie mieszkania. Małe rzeczy to małe sukcesy, ale jeśli nauczysz się nimi cieszyć, będziesz wiedział jak cieszyć się z tych dużych sukcesów gdy nadejdą.

 

Dlaczego nie będziesz szczęśliwy?

I tu historia się powtarza. Bo przecież uważamy, że szczęśliwi będziemy wtedy, gdy nie będziemy musieli chodzić do pracy, będziemy mieć kupę pieniędzy, służyć nam będą najlepsze króliczki Playboya w wielkiej willi, w której co tydzień będą odbywały się wystawne bankiety… No cóż, dla niektórych może i to być szczęście, ale dla kogoś innego szczęściem może być żona i dwójka dzieci, z którymi chętnie spędzasz każdą chwilę, podróże, weekendowe wypady za miasto, realizowanie pasji.

Szczęście, podobnie jak sukces, to dla każdego coś innego. U każdego oznacza to coś innego.
Co jednak zrobić aby osiągnąć sukces czy szczęście?

Zdefiniować czym dla nas są te słowa!

Także jak ktoś następnym razem Cię zapyta, czym dla Ciebie jest sukces, bądź kiedy poczujesz, że go osiągnąłeś, kiedy poczujesz się szczęśliwy, będziesz miał konkretną odpowiedź na to pytanie, a nie „nooooo chciałbym tak jak ci sławni ludzie z telewizora…”

 

Oczywiście to nie jest tak, że to jest coś jedno na całe życie. Nasza definicja sukcesu, szczęścia może się zmieniać na przestrzeni lat, ale warto mieć zdefiniowany w życiu taki okres, kiedy to będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi, że tak naprawdę nic nam więcej nie trzeba. Określ co musisz osiągnąć aby móc tak mówić, a następnie dąż swoimi działaniami do takiego stanu.


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign
i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco
z nowymi wpisami oraz cotygodniowymi listami wydarzeń!

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Rusz Dupę! – Challenge motywacyjny

Masz się uczyć, ale wolisz gotować? Masz skończyć projekt, ale sprzątasz łazienkę? Brakuje…