metody-odpoczynek-na-wakacjach

Sezon wyjazdowy, wakacyjny za pasem. Jak zatem na wyjeździe odpoczywać aby faktycznie wypocząć?

Na skuteczny odpoczynek w zasadzie składa się kilka elementów – przygotowanie przed, wypoczynek w trakcie i zaplanowanie powrotu. W takiej też kolejności przygotowałem dla Was krótki artykuł z listą, która powinien pomóc Wam faktycznie odpocząć. Nie ma zatem co przedłużać i lećmy z tematem:


 


Przygotowanie przed

 • Zaplanuj tydzień pracy przed wyjazdem. Załatw co masz załatwić przed wyjazdem, zajmij się najważniejszymi sprawami, aby nie martwić się tym w trakcie wakacji.
 • Przekaż ważne zadania współpracownikom. Dzięki temu postępy prac nad nimi pójdą do przodu, a Ty nie będziesz mieć zaległości i poczucia, że zaczynasz od miejsca gdzie skończyłeś.
 • Zacznij się uspokajać. Każdego wieczora zamiast siedzieć przy komputerze czy leżeć z telefonem, wybierz książkę, krzyżówkę czy coś, co Cię relaksuje. Wprowadzisz się dzięki temu w stan odpoczynku, który będziesz kontynuował na wyjeździe.
 • Nie przeplanuj wakacji. Jadąc na wakacje to normalne, że planujemy odwiedzić jakieś konkretne miejsca. Jednak chcąc zobaczyć za dużo, zapominamy o tym po co pojechaliśmy na wakacje – o odpoczynku. Zatem lepszy będzie spokojny spacer po plaży czy molo niż bieganie od atrakcji do atrakcji.

W trakcie wakacji

 • Pozwól sobie na przejrzenie maili. I nie chodzi tu o odpisywanie na każdą wiadomość, a po prostu na przejrzenie co przyszło. Często gęsto lubimy mieć nad czymś kontrolę, więc samo sprawdzenie czy przyszło coś nowego, ważnego, pozwoli nam nieco się uspokoić.
 • Skup się na przyjemnościach. Jeśli przyjemnością jest dla Ciebie gra w siatkówkę na plaży – pograj w siatkówkę. Jeśli jest to nurkowanie – idź nurkować. Zajmij się rzeczami, które sprawiają Ci frajdę, a dzięki temu nie będziesz skupiać się na pracy.
 • Odetnij się od telefonu. Sprawdzanie wiadomości, robienie zdjęć, przeglądanie fejsbuków czy instagramów to kiepski pomysł na relaks na wakacjach. Dlatego też postaraj się albo wyłączyć telefon albo unikaj kontaktu z nim na tyle na ile jesteś w stanie. Skup się na odpoczynku, żyj chwilą, żyj tu i teraz.
 • Nie zajmuj się pracą na wyjeździe. Przejrzenie maili raz na dzień – okej. Odpisywanie na nie – bardzo nie okej. Zaczniesz to robić i poczujesz się jak w pracy, a przecież wyjechałeś odpocząć…

Po powrocie

 • Zarezerwuj sobie trochę czasu dla siebie. W czasie tym sprawdź i ewentualnie odpisz na maile, ustal priorytety zadań, dzięki czemu po powrocie do pracy będziesz wiedział na czym się skupić.
 • Zostaw włączony autoresponder. Gdy wrócisz do domu z wakacji, nie wyłączaj autorespondera, który wysyła automatyczne odpowiedzi, że Cię nie ma. Powrót do domu nie oznacza powrotu do pracy. Daj sobie chwilę przejściową, dzięki czemu nikt nie będzie Cie gonił o odpowiedzi.
 • Pozostań zrelaksowany. Jeśli na wakacjach odkryłeś jakieś nowe metody, które Cię relaksują, odstresowują, spróbuj je stosować w trakcie tygodnia. Jeśli polubiłeś pływanie – zacznij bywać na basenie. Jeśli polubiłeś spacery o zachodzie słońca – w dużym mieście też może mieć to swój urok.

Mam nadzieję, że te kilka sposobów pomoże Wam lepiej odpocząć w trakcie wyjazdowego urlopu! Jeśli macie jakieś swoje sposoby na odpoczynek, o co zadbać na wakacjach – podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

 


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami oraz cotygodniowymi listami wydarzeń! I dodaj BrainDesign.pl na Feedly do swojego ulubionego Feedu!

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Rusz Dupę! – Challenge motywacyjny

Masz się uczyć, ale wolisz gotować? Masz skończyć projekt, ale sprzątasz łazienkę? Brakuje…