jak-znalezc-partnera-idealnego

Chcesz znaleźć dziewczynę, ale trafiasz ciągle na te nieodpowiednie? Chcesz znaleźć faceta, ale trafiasz tylko na dupków? Te 5 Kroków Ci w tym pomoże!

Jak być może wiesz lub nie, nasz mózg działa dość wybiórczo. Skupia się na tym, na czym każemy mu się skupiać. Jeśli jesteś w księgarni przed regałem pełnym książek i podpowiesz sobie w głowie, że chcesz skupić się tylko na zielonych książkach, nagle magicznie zielone okładki staną się jakby jaśniejsze i łatwiej je zauważysz. Jeśli otwierasz szafę i szukasz tej konkretnej bluzki czy koszuli, będziesz widzieć tylko ją. No chyba, że akurat poszła do prania. 😉

Jak to się ma do relacji damsko-męskich i szukania partnera?
Otóż bardzo prosto. Jeśli idąc przez miasto skupisz się tylko na szczupłych blondynkach bądź umięśnionych łysych typach, zgadnij kogo będziesz dostrzegał więcej? 😉 Jak jedziesz autobusem bez biletu myślisz tylko o tym aby nie spotkać kanara, który jednak często się pojawia właśnie wtedy. 😉 To na czym się skupiasz – rośnie, to o czym myślisz – pojawia się.

Dla jasności, to nie magiczna regułka typu 'co pomyślę niech się stanie'. Potrzebujesz czasu. Jednak może to co pomyślisz tak szybko się nie stanie, ale to co zapiszesz, no już nieco łatwiej może być. Nawet jeśli zapomnisz o tym co zapisałeś, zostanie to gdzieś tam głębiej w Twojej głowie, w Twojej podświadomości i nadal będzie działać.
Zatem koniec biadolenia, bieremy się do roboty – weź kartkę i długopis i zacznij pisać odpowiedzi wg poniższego schematu.


Wygląd

Pierwsze na co zwracamy uwagę w osobach, które mijamy to wygląd. Jeśli jest to atrakcyjna dziewczyna bądź przystojny facet, prędzej się za nią czy nim obejrzysz, a na kogoś nieatrakcyjnego często gęsto nie zwrócisz uwagi. Idąc innym tropem myślenia – Tinder. Widzisz ładną dziewczynę, przystojnego faceta – sprawdzasz wszystkie zdjęcia, czytasz opisy, a gdy na ekranie pojawia się brzydal, przesuwasz w lewo. 😉
Twierdzisz, że nie zwracasz uwagi na wygląd u płci przeciwnej tylko na charakter? Okej… czyli idąc przez miasto nie zwracasz uwagi na atrakcyjne z wyglądu osoby tylko od razu dostrzegasz to, co mają w środku? 😉

Do rzeczy:

Mając kartkę i długopis napisz jak ma wyglądać Twój idealny partner, partnerka. Zwróć uwagę na włosy, kolor, fryzurę, karnację, kolor oczu, wzrost, budowę ciała, styl ubioru. Wypisz wszystko związane z wyglądem co przyjdzie Ci do głowy.


Cechy pożądane

Gdy już z kimś zaczniemy rozmowę, zaczniemy się poznawać w celu bliższej relacji, fajnie by było, aby ta osoba miała cechy, które akceptujemy, też takie must have, bez których no nie ma szans na relację.

Wypisz zatem kilka (ok. 5) takich cech, które na pewno musi mieć ta druga osoba, takie najważniejsze dla Ciebie cechy. Może punktualność, może osoba musi być towarzyska, szczera do bólu bądź nie, mieć poczucie humoru, dystans do siebie. Wypisz to co dla Ciebie jest najważniejsze, a później wypisz, tak na prawdę ile chcesz cech… pomniejszych. 😉 W sensie takich, które też fajnie aby ten ktoś miał, ale jak ma inne cechy to jesteś w stanie przymrużyć na to oko.


Cechy niepożądane

Nie może być tak pięknie, że ktoś jest bez wad. Każdy ma jakieś cechy charakteru, które akceptujemy bądź nie.

Wypisz w tym punkcie cechy, których nie jesteś w stanie zaakceptować (ok.5). Dla jasności, nie chodzi tu o przeciwieństwa tego wyżej. 😉 Nie wypisuj np. 'niepunktualność' czy 'nietowarzyski' – skup się na cechach, które u różnych ludzi Ci nie odpowiadają i nie chcesz wiązać się z osobą, która ma takie cechy. Gdy już masz te kilka najważniejszych, wypisz jak wyżej – pomniejsze cechy charakteru, których nie akceptujesz.


Nawyki, zachowania pożądane

Charakter, osobowość to swoją drogą. Ale jeśli ktoś zachowuje się jak dziecko, nie sprząta po sobie, a może często podróżuje czy chodzi na siłownię – no nie są to cechy charakteru, a zachowania bądź nawyki.

Wypisz zatem jakie zachowania, nawyki jesteś w stanie zaakceptować, co chcesz aby Idealny Partner robił. Oczywiście możesz tu wypisać wynoszenie śmieci czy sprzątanie po sobie, jeśli jest to dla Ciebie turbo ważne. 😉 Ale skup się jak wyżej – kilka najważniejszych zachowań czy nawyków, a dalej wypisz te też fajne, ale nie must have, np. praca w domu, częste podróże, spacery z psem, bieganie, siłownia, gotowanie, wyjazdy na wschody słońca itp itd.


Nawyki, zachowania niepożądane

Tu podobnie jak w przypadku charakteru, Idealny Partner też nie powinien robić rzeczy, których nie akceptujesz. Może ktoś pali papierosy, może pracuje po godzinach, może regularnie chodzi do burdelu albo imprezuje co weekend. To Twoje życie, Twój Idealny Partner – Ty wybierasz.

Wypisz więc na co absolutnie u drugiej osoby się nie zgadzasz, jakie zachowania są przez Ciebie nieakceptowalne pod żadnym pozorem i wypisz takich kilka, a dalej wypisz takie, co do których fajnie aby ta druga tego nie robiła, ale jesteś w stanie przymknąć na to oko. 😉


Niech się zacznie magia!
Schowaj te notatki gdzieś do biurka, nie musisz tego trzymać na wierzchu i codziennie zaglądać. Zapisane? Twoja podświadomość zajmie się resztą, a efekty zauważysz za jakiś czas. 😉

 

Dla jasności – nie jestem jakimś specem od relacji damsko-męskich, jednak na blogu dzielę się poradami, wskazówkami, które zadziałały u mnie bądź u wielu osób. Także nie są to wyssane z palca historie czy jakieś gdzieś zasłyszane i może działają. Jeśli zadziałały u wielu osób, jest duża szansa, że zadziałają i u Ciebie – przetestuj, sprawdź u siebie i podziel się w komentarzu efektami za jakiś czas. 😉


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign
i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco
z nowymi wpisami oraz cotygodniowymi listami wydarzeń!

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Rusz Dupę! – Challenge motywacyjny

Masz się uczyć, ale wolisz gotować? Masz skończyć projekt, ale sprzątasz łazienkę? Brakuje…