feedly-najwazniejsze-newsy-pod-reka

Dostęp do najważniejszych, najciekawszych dla Ciebie newsów zawsze na wyciągnięcie ręki? Feedly Ci to ułatwi!

Osobiście ani trochę nie interesują mnie newsy z zakresu polityki, katastrof na drugim końcu świata, czy shit contentu, który serwują nam portale informacyjne. W telefonie na ekranie z newsami mam je zablokowane, więc nie psuję sobie humoru tym co nie jest dla mnie ważne, Facebookowego feeda zastąpiłem inspirującymi cytatami dzięki wtyczce do przeglądarki News Feed Eradicator. Dzięki temu odciąłem się od Facebookowego shit contentu, który potrafił skutecznie wciągnąć i przewijałem feeda i przewijałem… W telefonie AppBlock skutecznie blokuje mi aplikacje, które skutecznie odciągały moją uwagę i zmniejszały produktywność. Jasne, mogę to wszystko wyłączyć kilkoma kliknięciami, ale jak bez tego widzę efekty pracy, nawet mnie do tego nie ciągnie…

Jak w takim razie jestem na bieżąco z newsami? A z tym to różnie. Jeśli chodzi o newsy bardziej globalne to tego choćby skały srały się nie uniknie, bo o danym temacie gada się wszędzie. O mniej istotnych rzeczach dowiaduję się od znajomych czy rodziny – gdy z nimi rozmawiam pytam po prostu „co ostatnio w wielkim świecie?” i mam skrót najważniejszych informacji.

W kwestii tematów, które mnie interesują, korzystam z aplikacji Feedly, na którą właśnie chciałbym poświęcić w tym artykule trochę więcej miejsca. Jednocześnie nie wykluczone, że będzie to początek serii o ciekawych aplikacjach zwiększających produktywność. Dajcie znać czy podoba Wam się taki pomysł w komentarzu to coś pomyślimy! 🙂

Wracając do Feedly…


Czym jest Feedly?

Jest to aplikacja dostępna na każdą platformę. Możesz ją mieć na telefonie, laptopie, macbooku, a także w przeglądarce. Pozwala Ci właśnie segregować najciekawsze dla Ciebie newsy z serwisów czy blogów, które obserwujesz, dzięki czemu masz wszystko w jednym miejscu.

W uproszczeniu – tworzysz sobie własnego feeda, do którego dodajesz blogi / serwisy, z których treści czytasz i nic poza nimi Ci się nie wyświetla. Taki genialny agregator treści, który nie zasypuje Cię spamem, reklamami czy innym gównem w co 2 poście. Tylko najważniejsze dla Ciebie treści, wszystko w jednym miejscu.


Jak to działa?

Bardzo prosto, jak wiele aplikacji. Wchodzimy na stronę Feedly.com i klikamy zielony przycisk „Get Started For Free”. Tak, aplikacja jest darmowa i mimo tego, że mam w niej zapisanych wiele blogów, serwisów, w zupełności mi wystarcza.

Po kliknięciu w przycisk przeniesie nas na stronę logowania. Mamy możliwość zalogowania się przez Google czy Facebooka, ale też przez Feedly, czyli po prostu rejestrujemy się w aplikacji bez udostępniania jej informacji z w/w serwisów. Po zalogowaniu się zapewne zostaniecie przeprowadzeni przez samouczek, który pokaże Wam wszystko co i jak, ale tak w skrócie – wchodząc przez przeglądarkę po lewej stronie pojawia nam się panel z Feedami, niżej z tablicami.

Feedy to miejsca, do których zapisujecie obserwowane serwisy czy blogi. Czyli przykładowo interesujecie się marketingiem, tworzycie Feed o nazwie Marketing i dodajecie tam ulubione blogi czy serwisy informacyjne, np. Mediafun’a, Social Media Examiner, Hubspota, sprawny.marketing, Setha Godina czy inne kanały dostarczające interesujące Cię treści.

Tablice przeznaczone są do zapisywania nie kanałów, a bezpośrednio artykułów z wcześniej utworzonych Feedów. Czyli przeglądacie sobie przykładowo Feed z fotografią, widzicie interesujący artykuł, tworzycie tablicę np. „Foto Ciekawostki” i zapisujecie ten artykuł na później.

Jest też Read Later, czyli też taka jakby tablica, w której możecie zapisać konkretne artykuły. Jest to alternatywa do tablic, jednak tablice mają tą przewagę, że może być ich kilka i mogą być posegregowane, po kategoryzowane po Twojemu.

 

feedly-tag-search

Chcąc stworzyć swojego spersonalizowanego Feeda klikamy po prostu na Create New Feed, nadajemy tytuł i klikamy Save. Następnie po lewej stronie klikamy na duży przycisk plusa +  (Follow New Sources) i szukamy interesujących nas kanałów. Mogą to być serwisy informacyjne, blogi, kanały na YouTube. W szukajce możemy wpisać zarówno nazwę kanału jak i słowo kluczowe. Przy tym drugim pojawi nam się lista serwisów powiązanych z danym tematem jak na powyższym obrazku.

„Nie mogę znaleźć bloga, którego chcę dodać do feeda”

Takie przypadki też się zdarzają. O ile w przypadku serwisów informacyjnych – znajdziemy je bez problemu, tak przy wielu blogach sytuacja może być utrudniona. Czym to jest spowodowane ciężko powiedzieć, natomiast i w takiej sytuacji bez większych przeszkód możesz dodać ulubionego bloga do obserwowanych. Wystarczy, że w polu wyszukiwania zamiast nazwy czy słowa kluczowego wpiszesz jego adres, czyli np. https://braindesign.pl/ czy braindesign.pl i bez problemu będziesz mógł dodać go do swojego Feeda.

feedly-link-search


Osobiście korzystam z Feedly do obserwowania właśnie marketingowych ciekawostek, newsów o fotografii, trochę z rozwoju osobistego czy projektowania, czyli po prostu mam utworzone Feedy z tematami, które mnie interesują i co jest piękne – są rozdzielone! Zatem jak czytam o fotografii to czytam o fotografii, a nie, że co post zmienia mi się temat na inny, bo tu ktoś urodził dziecko, tu wyszedł nowy aparat, a dalej reklama porno plakatów z AliExpress.

Aplikacja Feedly nie jest jakąś nowością, istnieje już kilka lat i ciągle jest w niej coś udoskonalane. Osobiście korzystam z niej od przynajmniej półtora roku i pozwoliła mi skutecznie odciąć się od shit contentu, który serwują nam ogólnopolskie, przekupne media. Wam też polecam skorzystanie z niej i czytanie tego co faktycznie Was interesuje! 🙂

Jeśli chcesz obserwować bloga BrainDesign przez Feedly, do czego Cię zachęcam, bo pojawiają się tu dobre teksty 😀 kliknij w link obok i Follow: BrainDesign.pl na Feedly


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign
i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco
z nowymi wpisami oraz cotygodniowymi listami wydarzeń!

Wczytaj więcej

Jeden komentarz

  1. […] Feedly – jest to aplikacja, która pozwoli Ci stworzyć Twoje własne, spersonalizowane tablice z treściami, które Cię interesują, a dokładnej z blogów czy portali, które przeglądasz. Pisałem o Feedly niedawno w jednym z wpisów, dlatego żeby się nie powtarzać, tutaj link. […]

    Odpowiedz

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Rusz Dupę! – Challenge motywacyjny

Masz się uczyć, ale wolisz gotować? Masz skończyć projekt, ale sprzątasz łazienkę? Brakuje…