10 zasad Kota

Koty to zwierzaki, które żyją swoim życiem w swoim świecie. Są Panami swojego losu i trzeba wokół nich nadskakiwać, ponieważ to kot tu rządzi, a nie jego właściciel. Gdyby się zastanowić, koty są bardzo szczęśliwymi zwierzętami…

Wbrew pozorom, od kotów możemy się wiele nauczyć. Te pocieszne zwierzaki często gęsto mają większość rzeczy – w dupie. Skupiają się na jednej rzeczy, dobrze się bawią, strzelają fochy, a do tego – zawsze spadają na cztery łapy! 😉 Poniżej znajdziesz więc 10 prostych zasad, którymi kieruje się Twój kot, a które warto byłoby wdrożyć także w Twoim życiu. 🙂

1. Nie analizuj zbyt dużo – skacz!

Czy koty rozmyślają przed skokiem z dachu godzinami? Nie, przymierzają się i skaczą!
Dla jasności, nie namawiam Cię tu do skakania z dachu. 😀 Po prostu jeśli masz do podjęcia decyzję czy wybrać A lub B, nie rozmyślaj nie wiadomo ile, nie mów „muszę się z tym przespać”. Posłuchaj wewnętrznego głosu i do dzieła!

 

2. Żyj tu i teraz

Nie myśl co było, nie myśl co będzie. To co było – nie wróci, czasu nie cofniesz. Co ma być to będzie, nie na wszystko masz wpływ, więc zastanów się co masz do zrobienia i do dzieła!

 

3. Baw się

Życiem oczywiście – nie traktuj go zbyt poważnie i nie skupiaj się tylko na pracy. Zadbaj też o dobre relacje ze znajomymi, rodziną, znajdź sobie jakieś hobby jak czytanie książek, taniec czy bilard. Cytując Wiecznego Studenta: „Nie bierz życia zbyt poważnie bo całkiem z ciebie ujdzie.”

 

4. Nie oczekuj perfekcji od siebie ani od innych

Pamiętaj, zrobione dobrze, ale zrobione i działające jest lepsze niż perfekcyjne, ale nie zrobione. „Done is better than perfect.”

 

5. Nie porównuj się do innych

Jest na świecie 7,5 mld ludzi, każdy to inna osoba. Mogą się łączyć w grupy ze względu na pracę, zainteresowania, ale nie ma dwóch takich samych osób. Zaakceptuj to i nie porównuj się do pozornie lepszych od Ciebie – jesteś taki jaki powinieneś być!

 

6. Pozwól sobie czasem na focha

Każdemu czasami się nie chce. Każdy ma czasem ochotę powiedzieć „pierdzielę, nie robię”. Masz do tego pełne prawo – jeśli gorzej się czujesz z powodu choroby, nie jesteś w nastroju przez jakieś wydarzenie, może masz okres, strzel focha jak Twój kot, schowaj się pod kocem i zniknij na chwilę. Pamiętaj jednak, aby nadrobić zaległości i nie strzelać tego focha za często. 😉

 

7. Jeśli czegoś potrzebujesz, daj wyraźny znak, jeśli jest Ci dobrze, okaż to!

Kot jest głodny – kot miałczy, kot jest zadowolony – wyciąga się i mruczy. Ty też tak możesz – jeśli czegoś potrzebujesz, powiedz o tym innym, a jeśli jesteś zadowolony, zadowolona – powiedz o tym innym!

 

8. Zdobywaj nowe umiejętności i dbaj o swoją niezależność

Jedno z moich haseł to #educationAllDayAllNight, w którym motywem przewodnim jest to, aby nie przestawać się uczyć nowych rzeczy. Ciągły rozwój to klucz do sukcesu – koty wiedzą o tym od dawna.

 

9. Wszystkie problemy są w Twojej głowie, ale jeśli czasem „strzelisz focha”, to może się okazać, że jednak ktoś zrozumie, jak bardzo ważne jest dla Ciebie, żeby nie zostawiać Cię samej/samego na 3 dni w domu zdanego/zdanej tylko na siebie.

Upraszczając – każdy potrzebuje towarzystwa, kogoś, komu może się wygadać od czasu do czasu, z kim może pogadać na różne tematy. Takie osoby niesamowicie ułatwiają życie.

 

10. Oceń dobrze odległość i zawsze ląduj na cztery łapy

Jeśli masz jakiś cel, określ punkt A, z którego zaczynasz, określ drogę, dzięki czemu unikniesz lub zniwelujesz do minimum sytuacje kryzysowe.

 


 

Czy teraz zgodzisz się ze stwierdzeniem, że koty są szczęśliwymi zwierzętami? Myślę, że tak. 🙂 Daj znać które zasady chcesz zacząć stosować w swoim życiu! A może już jakieś stosujesz? 🙂

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Rusz Dupę! – Challenge motywacyjny

Masz się uczyć, ale wolisz gotować? Masz skończyć projekt, ale sprzątasz łazienkę? Brakuje…