cokolwiek Myślisz Pomyśl Odwrotnie

„Ta książka opowiada o korzyściach z podejmowania złych decyzji.”

Jest to jedna z tych książek, które kupiłem przypadkowo. Pamiętam, że mieszkałem jeszcze wtedy w Katowicach, odwiedziłem Empik, chodziłem między półkami i ta niepozorna książka przyciągnęła moją uwagę, więc postanowiłem ją dołączyć do swojej biblioteczki. Jak się okazało, nie była to zła decyzja, ale jak i książka cienka i krótka tak i recenzja nie będzie mega obszerna. 😉

O autorze

PAUL ARDEN, autor międzynarodowego bestsellera NIEWAŻNE JAK DOBRY JESTEŚ, WAŻNE, JAK DOBRY CHCESZ BYĆ, to były dyrektor kreatywny agencji Saatchi & Saatchi, legenda i guru brytyjskiej reklamy, autor zakończonych spektakularnym sukcesem kampanii reklamowych, m.in. British Airways i Fuji.

Bio autora z książki „Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie”

 

O książce

Co do treści książki to jest jej stosunkowo niewiele. Mimo, że książka ma około 150 stron to wiele ze stron są albo puste albo zawierają duże zdjęcia albo krótkie akapity. Nie znaczy to jednak wcale, że książka jest bezwartościowa, o nie. Autor zawarł krótkie akapity poparte często rysunkami czy zdjęciami nawiązującymi do nich, natomiast przemyślenia zawarte w tych akapitach potrafią wywrócić myślenie na różne tematy o 180°. Mimo tego, że książka ma około 150 stron to przeczytanie jej zajmuje około pół godziny, więc nie jest złym rozwiązaniem przeczytanie jej ze 2-3 razy aby się utrwaliło, poświęcenie chwili na przemyślenia też będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Czego mogę nauczyć się z książki?

W skrócie, możesz zmienić swoje myślenie, a nawet swoje życie po przeczytaniu tej krótkiej książki. Z mojej perspektywy jest ona niczym solidny kopniak w dupsko, zastrzyk motywacji do działania i zmieniania swojego podejścia do różnych tematów. Jak już wyżej wspomniałem, przeczytanie jej to kwestia około pół godziny, więc motywacyjny kopniak wywołany książką jest miłym dodatkiem od życia.

 

Moim zdaniem

Patrząc od strony technicznej, albo bardziej ekonomicznej, ekologicznej, można by pomyśleć, że jest to strata papieru, bo całość można by zawrzeć na kilkunastu stronach. Jednakże specjalne kolorowanie stron, specjalne wstawki, duże zdjęcia, duży tekst pomagają w zrozumieniu co autor miał na myśli. Mimo tego, że książka ma 150 stron to pod kątem grubości dorównuje niektórym 250 stronowym publikacjom, a wszystko za sprawą tego, że jest wydrukowana na grubszym papierze niż znaczna większość książek.

 

Podsumowanie

Reasumując, książka myślę, że jest do przeczytania dla każdego, nawet przechodnia w empiku, który ma chwilę na jej wchłonięcie i przemyślenie paru kwestii, o których mowa w środku. Czy warto brać wszystko od razu do siebie i wdrażać tematy i wskazówki, o których pisze autor, do swojego życia? Może nie wszystkie, może nie od razu, ale jednak warto nad niektórymi z nich się zastanowić, przysiąść na spokojnie i pomyśleć. Czasem zmiana na lepsze czeka za rogiem. 😉
A poniżej krótki fragment z książki, który szczególnie zasłużył na me uznanie:

 

Dodatki

Ciekawe cytaty

„Idę na studia” zwykle oznacza tyle, co: „Nie wiem, co zrobić ze swoim życiem, więc idę na studia”.

Nadmierna pomysłowość ma swoje minusy.
Zbyt łatwo jest porzucić jeden pomysł dla następnego.

Nikt nie utnie ci prawej ręki, nie zabierze motoru ani nie wtrąci cię do więzienia, jeśli coś ci nie wyjdzie.

Pobierz darmowy PDF z cytatami z książki Cokolwiek Myślisz, Pomyśl Odwrotnie

 

Link do kupna książki Cokolwiek Myślisz, Pomyśl Odwrotnie

Cokolwiek Myślisz, Pomyśl Odwrotnie na LubimyCzytac.pl

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Canon RF 35mm f/1.8 – Recenzja obiektywu

Niedługo po zakupie Canona RP postanowiłem dokupić do niego jeszcze jeden obiektyw –…