canon-rf-35mm-f18-recenzja-obiektywu

Niedługo po zakupie Canona RP postanowiłem dokupić do niego jeszcze jeden obiektyw – 35mm f/1.8. Czy było warto?W dużym skrócie – raczej tak. 😉
Otóż ogniskowa 35mm jest bardzo uniwersalna. Można traktować ją nieco jako szeroki kąt, ale można wykorzystać ją przy portrecie. Przysłona f/1.8 pozwala uzyskać ładne rozmycie tła, co zarówno przy portretach jak i ujęciach Macro, do których ten obiektyw też jest stworzony, świetnie się nadaje.


Budowa

Obiektyw jest bardzo prosto zbudowany. Dekiel z jednej i drugiej strony, pokrętło do manualnego ustawiania ostrości, drugie obok do tego co sobie ustawimy (ISO, przysłona etc.), czyli charakterystyczny element obiektywów RF. Do tego na obiektywie mamy 2 przesuwane przełączniki – jeden do zmiany ustawiania ostrości (AF | MF), a drugi do włączania i wyłączania stabilizacji w obiektywie.


Przeznaczenie

Jak już wyżej wspomniałem, obiektyw ten jest dość uniwersalny. Wiele osób decyduje się na zakup go w zestawie z body, m.in. ze względu na niską cenę i właśnie uniwersalność. Nada się w podróży, portrecie, reportażu, macro, zdjęciach produktowych – co potrzebujesz sfotografować, prawdopodobnie dasz radę zrobić to tym obiektywem.

Osobiście kupiłem ten obiektyw ze względu właśnie na cenę, a także potrzebowałem obiektywu bardziej do portretów. Jako, że nie kosztował wiele, w porównaniu do innych obiektywów RF, a jasna przysłona dawała radę w wielu sytuacjach, w moim przypadku był to świetny zakup. Choć obecnie pewnie wolałbym nieco dołożyć i stricte pod portrety kupić RF 85mm f/2. 😉


Szybkość działania

Tu nie ma co narzekać. Może i podczas ostrzenia wysuwa się część obiektywu to do przodu, to do tyłu, ale przy trybie AF działa to zadowalająco szybko. Przy manualnym ostrzeniu, no cóż, trzeba się trochę nakręcić. 😉


Cena

W chwili kiedy piszę ten artykuł, obiektyw ten jest nadal najtańszym, dostępnym obiektywem RF. Został już zaprezentowany RF 50mm f/1.8, który kosztuje mniej, ale nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży.

Na dzień dzisiejszy obiektyw ten kosztuje ok. 2300zł patrząc na Ceneo.pl.

Czy jest to dużo, czy jest to mało, tą kwestię do przemyślenia pozostawiam Wam.


Podsumowanie

Powtórzę się tu po raz kolejny, ale no cóż – obiektyw jest mega uniwersalny i nadaje się do niemalże wszystkiego. Osobiście jestem z niego mega zadowolony i wykorzystam go zapewne nie raz.

A czy Wy korzystaliście z tego obiektywu? Jeśli tak, podzielcie się uwagami, spostrzeżeniami w komentarzach!


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami, a także dorzuć BrainDesign do Twojego ulubionego feedu na Feedly!

Wczytaj więcej

Jeden komentarz

  1. […] 14 grudnia, 2020 Canon RF 35mm f/1.8 – Recenzja obiektywu […]

    Odpowiedz

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Canon RF 24-105mm f/4.0 – Recenzja obiektywu

Zwykle w aparatach obiektywy kitowe, które dołączane są do zestawu z aparatem, nie są dobr…