bogaty albo biedny recenzja

„Nie wierzcie w ani jedno moje słowo”. Dlaczego daję im taką radę? Bo mogę mówić tylko o tym, co znam z własnego doświadczenia.

Książka T. Harv Ekera od dobrych kilku lat jest jedną z popularniejszych w naszym kraju. Na konferencjach, w których brałem dotychczas udział często się o niej mówiło jak i o autorze, który w 2013 roku poprowadził u nas pierwszą edycję szkolenia „Umysł Milionera”. Już wtedy w internecie głośno było o tym wydarzeniu, ale nie wziąłem w nim udziału – raz, że ograniczała mnie kasa, której nie miałem, dwa, że nie znałem tego Pana, a trzy – po prostu nie sądziłem, że takie wydarzenia są wartościowe i bez względu na cenę opłaca się brać w nich udział. 😉
Jednak jakiś czas później zacząłem jeździć na szkolenia, konferencje, o książce było coraz głośniej, więc postanowiłem zainwestować w swoją głowę 20zł, które zwróciło mi się wielokrotnie. To zdecydowanie była jedna z lepszych inwestycji dotychczas.

 

O autorze

T. Harv Eker kierując się zasadami, którym hołduje, doszedł „od zera do milionera” w ciągu zaledwie dwóch i pół roku. Eker jest prezesem Peak Potentials Training, jednej z najszybciej rozwijających się firm szkoleniowych w Ameryce Północnej. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, dowcipny styl, łączący „spryt z sercem”, czym potrafi całkowicie oczarować publiczność. Ludzie przyjeżdżają ze wszystkich stron świata, żeby wziąć udział w prowadzonych przez niego szkoleniach, w których liczba uczestników często przekracza 2000 osób w jednym programie weekendowym. Jak dotąd z jego nauk skorzystało ponad ćwierć miliona ludzi.”

Taką informację o autorze możemy znaleźć właśnie w Jego książce – „Bogaty albo biedny – po prostu różni mentalnie!”

 

O książce

Coś o treści książki, hmm, generalnie została ona podzielona z grubsza na dwie części. Poza tym, że na początku mamy coś w stylu wprowadzenia, gdzie autor ogólnie omawia i wprowadza w świat książki, a na końcu zakończenie pt. „Więc co u licha mam teraz robić?” w środku znajdziemy dwie główne części. W pierwszej z nich mowa jest o schemacie pieniędzy – u ludzi biednych, z klasy średniej, bogatych, a Ty na podstawie tych informacji jesteś w stanie zakwalifikować się do jednej z tych grup. Druga część to „Myśli o bogactwie”, czyli 17 różnic pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi i tymi z klasy średniej.
Do każdej z myśli autor dodaje sporo treści aby łatwiej było ją zrozumieć, a później przełożyć na własne życie i zastosować. Przedstawia sytuacje ze swojego życia, z życia bliskich czy uczestników szkolenia „Umysł Milionera”, w treści książki prezentowane są również myśli, nazwane przez autora „Zasadami Bogactwa”, a na końcu każdej z Myśli znajdziemy deklarację, którą warto wypowiedzieć na głos (dlaczego – o tym więcej w książce) oraz zalecane działania, które warto wykonać, aby zastosować daną myśl w praktyce. Wszystkie deklaracje i wszystkie Zasady Bogactwa znajdziesz w Darmowym PDFie na końcu recenzji.

Tak, to właśnie w tej książce jest mowa o słynnej metodzie „6 Słoików”, o której pisałem jakiś czas temu na blogu jako jedna z Rozwojowych pułapek: Oszczędzanie na 6 Słoików – Rozwojowa pułapka #2.

 

Czego mogę nauczyć się z książki?

Przede wszystkim możesz zrozumieć dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty, a jeśli jesteś – dlaczego utknąłeś, utknęłaś na danym poziomie i nie możesz zarobić więcej. Poznasz różnice w myśleniu biednych, bogatych i ludzi z klasy średniej, które pomogą Ci wszystko zrozumieć, a dodatkowe zadania na końcu rozdziału i deklaracje pomogą Ci wdrożyć w życie nowe, korzystniejsze nawyki.

 

Moim zdaniem

Z mojej perspektywy, przeczytanie książki raz niewiele może pomóc. Trzeba do niej często wracać, albo zapisać sobie ważniejsze myśli i deklaracje gdzieś na kartce i do nich wracać, powtarzać ćwiczenia. Książka sama w sobie gruba nie jest, więc szybko się ją czyta i w kilka godzin jest cała powtórzona.

Często spotykałem się z opiniami, że książka to tylko i wyłącznie sprzedaż, a autor co chwila wspomina o swoich wspaniałych szkoleniach. No cóż, z mojej perspektywy uczestniczenie w szkoleniach daje znacznie więcej niż czytanie książek, choćby dlatego, że działa wtedy na nas energia tłumu, która motywuje nas do dalszego działania, a czytając książkę nie do końca możemy to odczuć – chyba, że zbieramy się w 10 osób i puszczamy audiobooka. 😀 Co do osób twierdzących, że książka to tylko sprzedaż szkoleń, to ich zdanie, a ja go nie zmienię, choć chciałbym. Te osoby po prostu sięgają po tą książkę zwykle z polecenia kogoś znajomego, kto się nią zachwycił i próbują znaleźć coś, co nie pasuje, coś złego, a większość z nich sprzedaż traktuje jako zło wcielone, więc gdy w pierwszym akapicie książki autor wspomina o swoich szkoleniach od razu książka leci w kąt i pojawia się negatywna opinia w internecie. 😉

 

Podsumowanie

Reasumując, książka zdecydowanie wartościowa, ale trzeba do niej wracać – nie wystarczy raz przeczytać i odłożyć na regał z nadzieją, że magiczna siła wszystko zmieni w naszym życiu, niestety to tak nie działa. 😉 Komu polecam książkę? Przede wszystkim osobom, które chcą zarabiać więcej niż obecnie – jeśli zarabiasz tysiąc złotych będziesz mógł przeprogramować się na 5 tysięcy albo więcej; jeśli zarabiasz 2 miliony złotych – czemu tylko dwa, skoro możesz 20? 😉

 

Dodatki

Ciekawe cytaty:

Jeśli nie wiedzie ci się tak, jakbyś sobie życzył, znaczy to tylko tyle, że czegoś nie wiesz.

Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Jeśli odkładasz na czarną godzinę, to co cię czeka? Czarne godziny!

Pobierz Darmowy PDF z cytatami z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

Pobierz Darmowy PDF z Zasadami Bogactwa z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

Pobierz Darmowy PDF z Deklaracjami Bogactwa z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

 

Link do Kupna książki: T. Harv Eker – Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie

Bogaty albo Biedny na LubimyCzytac.pl

Wczytaj więcej

Jeden komentarz

  1. […] Więcej o książce napisałem w jej recenzji na blogu, więc żeby się nie powtarzać, poniżej link: Recenzja książki „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” T.Harv Eker’a […]

    Odpowiedz

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Canon RF 35mm f/1.8 – Recenzja obiektywu

Niedługo po zakupie Canona RP postanowiłem dokupić do niego jeszcze jeden obiektyw –…