bogać się kiedy śpisz

„Cała ta książka została skonstruowana wokół korzyści płynących z pozytywnego myślenia.”

Gdy natknąłem się na wydawnictwo Złote Myśli, jednymi z pierwszych ebooków jakie tam zauważyłem były dwie publikacje motywacyjne Nikodema Marszałka, czyli „Motywacja bez granic” oraz „Odrodzenie Feniksa” (swoją drogą świetne książki, dają do myślenia i dają motywacyjnego kopa), a także publikacja Bena Sweetland, właśnie „Bogać się kiedy śpisz”. Nie ma co ukrywać, tytuł dość prowokujący i niestandardowy, bo przecież 95% ludzi uważa to za niemożliwe… a pozostałe 5% z tej możliwości korzysta. Sam autor omawia tytuł dopiero w połowie drugiej części książki, a jednocześnie zachęca do kontynuowania lektury. Kilka lat temu uczestnicząc w konferencji Show Me Don’t Tell Me, której partnerem było m.in. Wydawnictwo Złote Myśli, natknąłem się na drukowaną wersję książki i niedługo później była w moich rękach.

 

O autorze

Niestety o samym autorze za wiele znaleźć w internecie nie znajdziemy, ale po lekturze książki można wywnioskować kilka drobiazgów.
Ben Sweetland jest amerykańskim psychologiem i pisarzem. Stał się sławny dzięki swojej kolumnie w gazecie, która nosiła tytuł „Klinika małżeństwa” i pojawiała się od wielu lat w gazetach w Północnej Ameryce.

 

O książce

Jak sam autor wspomina w dalszej części książki, motywem przewodnim jest prezentacja, a jednocześnie zachęcenie do pozytywnego myślenia. Generalnie 95% społeczeństwa to ludzie myślący negatywnie, negatywnie nastawieni do świata, to rząd jest zły, podatki za wysokie, ja wszystko robię dobrze, to nie moja wina – brzmi znajomo? 😉 W pierwszych częściach książki autor omawia dość szczegółowo książkę i motyw przewodni, jest też nieco o korzyściach spokojnego snu, a także porady jak o taki sen zadbać. W dalszych rozdziałach jest bardziej psychologicznie – poznawanie samego siebie, swojej psychiki i przekonań, przy czym autor proponuje na końcu rozdziałów aby je powtórzyć. Jest to świetnym rozwiązaniem, ponieważ często gęsto czytając część książki na sekundę coś nas rozproszy i ciach – nic nie pamiętamy i nie rozumiemy z przeczytanego przed momentem akapitu. Przez książkę przewija się też sporo ćwiczeń, o których wykonanie warto zadbać, ponieważ pomogą nam uświadomić kwestie omawiane dalej w książce, jak np. to czy myślimy częściej pozytywnie czy negatywnie.

W dalszych rozdziałach możemy natknąć się także na ciekawe techniki i triki psychologiczne, których głównym celem jest przekonanie, że myślenie pozytywne jest lepsze niż negatywne zarówno na tytułowe bogacenie się jak i na inne aspekty, tj. np. zdrowie. Jeśli myślimy pozytywnie, potwierdzone jest naukowo, że nie chorujemy tak często, z kolei jeśli jesteśmy na kogoś źli to szkodzimy tylko sobie. 😉

 

Moim zdaniem

Książka jest napisana bardzo prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, dobrze widoczny tekst, duże litery i odpowiednie interlinie sprawiają, że czyta się ją bardzo przyjemnie. W tłumaczeniu można natknąć się na kilka drobnych literówek co prawda, ale nie są to literówki zmieniające cały kontekst zdania czy rozdziału, więc śmiało mogę to wybaczyć. 🙂

 

Podsumowanie

Co do samej książki to myślę, że okaże się wartościowa dla każdego czytelnika – zarówno dla osób, które są negatywnie nastawione do świata jak i tych pozytywnych – też znajdą dla siebie coś interesującego. 🙂 Na mnie osobiście książka po pierwszym przeczytaniu wywarła tak duże, pozytywne wrażenie, że mimo przeczytania jej 3 krotnie, chętnie wracam do niektórych akapitów aby odświeżyć sobie wiedzę. 🙂

 

Ciekawe cytaty

Jeśli już wiesz, jak chciałbyś wydać masę pieniędzy, jesteś spory kawał przed większością innych ludzi.

Człowiek może latami harować bez cienia jakichkolwiek osiągnięć… Aż nagle… Niespodziewanie… Do jego świadomości przedostanie się potężna myśl - i tak rodzi się lider.

Miłość to jedyne dobro, o którym można powiedzieć, że im więcej go dajesz, tym więcej otrzymujesz w zamian.

Pobierz Darmowy PDF z cytatami z książki Bogać się kiedy śpisz

Link do książki: Ben Sweetland – Bogać się kiedy śpisz

Pobierz darmowy fragment książki

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Canon RF 35mm f/1.8 – Recenzja obiektywu

Niedługo po zakupie Canona RP postanowiłem dokupić do niego jeszcze jeden obiektyw –…