zdjecia-podroznicze-instagram

Może ten rok jakoś nie sprzyjał podróżom, ale następny będzie lepszy – o co zatem zadbać aby robić lepsze zdjęcia z ferii czy wakacji?Można by mówić i wymieniać wiele czynników, o które możesz zadbać, aby Twoje zdjęcia były lepsze. Jednak jadąc na wakacje, większość osób chce po prostu łapać chwile i później chwalić się na Instagramie ładnymi zdjęciami z różnych miejsc. Zatem kilka prostych wskazówek o co zadbać, aby obserwującym na Insta zdjęcia się podobały… Nie przedłużamy i lecimy z tematem!


Przygotowanie

Często się mówi, że najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie. Na wakacje zwykle nie chcemy zabierać tony sprzętu, wielu obiektywów, statywu itp itd. Zdjęcia na Instagramie zwykle przegląda się na ekranie telefonu, który jest mały. Zatem nie potrzebujesz super jakościowych zdjęć. Zatem też wystarczy Ci aparat w telefonie. Obecnie telefony robią zdjęcia w bardzo dobrej jakości, a że ma się je niemalże zawsze przy sobie, niewiele ważą i nie zmuszają do taszczenia kilogramów sprzętu, mogą z powodzeniem posłużyć jako aparat dla podróżnika!


Wstawaj wcześniej

Pomyślisz może co on bredzi – przecież jestem na wakacjach?! No tak, ale jak chcesz uzyskać ładne zdjęcia, najlepsze światło to to poranne i wieczorne. Zdjęcia wieczorem o zachodzie słońca robią wszyscy, jednak nie wszyscy są w stanie zmobilizować się aby wstać z rana na wschód słońca. Takie zdjęcia będą zdecydowanie bardziej wyjątkowe.


Cierpliwość

Mówi się, że cierpliwość jest cnotą. W fotografii cierpliwość na pewno jest ważna, ponieważ czekając w danym miejscu może kilka minut, czasem dłużej, można uzyskać różne ciekawe zdjęcia, zauważyć różne elementy, kadry. Znam fotografów, którzy potrafią siedzieć kilka godzin bądź całe noce aby złapać ten idealny kadr. I mi zdarzyło się kilkukrotnie siedzieć po godzinie i dłużej wyczekując zachodu czy wschodu słońca w danym miejscu. Czasem po prostu warto!


Zapytaj…

Może zwiedzasz nowe miejsca, może robisz reportaż o mieście, ludziach. Nie wstydź się zapytać kogoś o zgodę, czy możesz zrobić komuś zdjęcie, a jeśli złapiesz kogoś na zdjęciu, które Ci się spodoba, śmiało podejdź i zapytaj czy możesz je opublikować – zwykle nie będą mieli nic przeciwko, a Ty będziesz miał przynajmniej zgodę na publikację czyjegoś wizerunku.


Akcja!

Najlepsze zdjęcia to zwykle te, na których coś się dzieje. W przypadku podróżniczych, zdjęć z wakacji, mogą to być skaczące delfiny, może to być jakaś parada w mieści, a może przechodzisz obok skateparku gdzie grupa osób ćwiczy skoki na deskorolce – wyciągnij aparat i podziałaj!


Detal

Nie zawsze najlepsze zdjęcie to zdjęcie krajobrazu czy klasyczny portret twarzy. Czasem równie ciekawym może być zdjęcie jakiegoś detalu, ciekawej tekstury, wzoru na ścianie, a może nietypowa fryzura – skup się na detalach, a nie tylko na ogółach.


I w zasadzie to by było na tyle z takich najważniejszych elementów. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się o fotografii nieco więcej, zajrzyj do działu Fotografia na tym blogu [LINK], a na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego!


Jeśli ten wpis Ci się podobał, Polub fanpage BrainDesign i dołącz do społeczności na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami, a także dorzuć BrainDesign do Twojego ulubionego feedu na Feedly!

 

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

?️ Kalendarz dla fotografa

Jesteś fotografem i zastanawiasz się jak rozplanować następny rok? Poniżej kilka wskazówek…