photoshop Tutoriale 1

Czy Ciebie też zastanawia czasem „jak to jest zrobione?” kiedy patrzysz na jakieś zdjęcie?


Dzięki programowi Adobe Photoshop jest duża szansa, że będziesz w stanie osiągnąć podobne efekty. 🙂 Dzisiejszy wpis to początek grudnia 2018, ale też początek nowej serii na blogu. W serii tej w każdym kolejnym wpisie pojawiać się będzie 7 tutoriali, czyli poradników, dzięki którym będziesz mógł, mogła uzyskać ciekawe efekty przy użyciu właśnie Fotoszopa.

Przy każdym z tytułów pojawiać się będą gwiazdki * – jedna oznacza, że to materiał dla każdego, dwie – że warto coś wiedzieć o Photoshopie, gdzie co jest i jak się nazywa, a trzy gwiazdki oznaczają, że materiał jest dla bardziej zaawansowanych, doświadczonych w projektowaniu osób. Choć oczywiście te gwiazdki będą moją subiektywną opinią, więc dla Was coś co ma 3 gwiazdki równie dobrze może mieć dwie czy jedną. 😉 Tutoriale są w większości dokładnie omawiane czy opisywane, więc nawet początkujący przy dłuższym wysiłku osiągnie pozornie skomplikowany efekt, a zarazem nauczy się znacznie więcej.

Tutoriale będą w różnych formach – część jako video, a część jako tekst ze zdjęciami krok po kroku.
Nie przedłużając:


Cinemagraph w Photoshopie (**)

Czym są Cinemagraphy wspomniałem nieco w tym wpisie – są to zdjęcia z ruchomym pojedynczym elementem. W Photoshopie możemy uzyskać taki efekt przy odrobinie wysiłku.


Zmiana koloru włosów na zdjęciu (*)

W zasadzie jest to bardzo fajny efekt, który można wykorzystać na różne sposoby. Np. aby sprawdzić jak byśmy wyglądali w innym odcieniu blondu czy żeby zrobić sobie żart ze znajomych. 😉


Zdjęcie na tekście (*)

Bardzo prosty efekt, który przy grafikach promocyjnych robi dobrą robotę. Nie musimy na tekście osadzać jakiegoś zdjęcia z wakacji jak w przykładzie – może to równie dobrze być jakiś abstract art czy jakikolwiek obrazek.


Efekt rozpadającej się postaci (**)

Świetny efekt, który przy odrobinie wysiłku osiągniemy z dowolnym zdjęciem. Oczywiście na początku Photoshopowej kariery najlepszym rozwiązaniem będzie model czy obiekt na jednolitym tle, ale jest to efekt do osiągnięcia też na fotografiach plenerowych.


Abstract art wokół modela (***)

Trochę bardziej skomplikowany proces wymagający nieco więcej czasu, ale efekt jest raczej zadowalający, czyż nie? 😉


Wycinanie włosów postaci (**)

Prawdopodobnie jedna z bardziej skomplikowanych i męczących rzeczy w Photoshopie. Twórcy programu jednak z każdą jego wersją starają się udoskonalać narzędzia, dzięki którym wycinanie latających włosów będzie znacznie prostsze.


Podwójna ekspozycja (**)

Efekt do uzyskania przy użyciu niektórych telefonów czy aparatów, ale jeśli Twój nie ma takiej możliwości, możesz efekt taki uzyskać w Photoshopie.


Mam nadzieję, że powyższe tutoriale Wam się spodobały i zrobicie z nich użytek! 🙂

Swoimi efektami podzielcie się śmiało w komentarzach! 🙂

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

?️ Kalendarz dla fotografa

Jesteś fotografem i zastanawiasz się jak rozplanować następny rok? Poniżej kilka wskazówek…