hosting www

Kilka wskazówek na co warto zwracać uwagę, decydując się na zakup hostingu dla naszej strony www.

1. Uptime – im więcej tym lepiej,

Uptime to czas bezawaryjnego działania serwera, czyli także stron, które obsługuje. Prawidłowa wartość to 99%.

2. Darmowy z reklamami vs. płatny bez reklam,

Najczęstszą wadą darmowych hostingów jest to, że wyświetlają od kilku do nawet kilkudziesięciu reklam na naszej stronie. Niby nie powinniśmy się temu dziwić, bo w końcu jakoś zarobić muszą, ale jednak klikanie kilkukrotnie w krzyżyk aby zamknąć reklamę, może poskutkować naciśnięciem przez odbiorcę krzyżyka, który zamyka kartę bądź przeglądarkę ;). Przy płatnych hostingach, reklamy są znacznie rzadszym zjawiskiem, co nie oznacza, że wcale nie występują.

Różnicą w hostingu darmowym i płatnym, która jest również dosyć ważna, jest to, że darmowe hostingi dodają w adresie strony adres swojej domeny, przez co wygląda to tak, jakby stworzona przez nas strona była subdomeną (’poddomeną'), a nie standardową domeną o dowolnej nazwie. W praktyce wygląda to tak: darmowy hosting – www.mojanazwastrony.xyz.pl; płatny hosting + domena – www.mojanazwastrony.pl.

3. Parametry hostingu dopasowane do naszej strony,

Jeśli tworzysz prostą stronę typu wizytówka czy jakaś ofertowa nie potrzebujesz zbyt wiele – często wystarczającą opcją jest najtańszy pakiet w danej firmie hostingowej.
W zależności od potrzeb, musisz sprawdzać możliwości, jakie oferuje dany pakiet, np. czy potrzebujesz skrzynek mailowych, jak tak to ilu? Jaka jest Ci potrzebna przestrzeń na dysku? (Przeważnie wystarcza 1gb na start.) Jaki oferują transfer danych? (Tu im więcej tym lepiej; warto też zwrócić uwagę na to, czy po przekroczeniu transferu strona będzie tymczasowo wyłączana, czy będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę.) Ważnym aspektem jest też całodobowa obsługa klienta. Dlaczego? Jeśli coś Ci się spieprzy, będziesz mieć możliwość zgłoszenia tego i uzyskania odpowiedniego wsparcia, niezależnie od pory dnia i nocy.

Jeśli zamierzasz korzystać z jakiegoś CMSa, zwróć uwagę na to, czy dany pakiet wystarcza, czy jest ok pod kątem wymagań technicznych (wymagania są w dokumentacji CMSa). W przypadku korzystania z CMSów, ważym aspektem jest aktualne oprogramowanie, tj. PHP, bazy danych MySQL.

4. Na start serwer wirtualny, później VPS lub dedykowany.

Czym się one różnią? Serwer wirtualny to serwer wydzielony na serwerze fizycznym, współdzielący z innymi serwerami jego parametry, posiada panel administracyjny, dzięki któremu można łatwo konfigurować różne usługi.
Serwer VPS to również serwer wydzielony na serwerze fizycznym, ale z tą różnicą, że mamy dostęp do systemu i dowolnej konfiguracji.
Serwer dedykowany to niezależna 'skrzynka' stojąca w serwerowni, przeznaczona tylko dla jednego klienta, który może w nim grzebać, konfigurować ile chce.

Na start wystarczy jak najbardziej serwer wirtualny, który charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną. Zmianą na serwer VPS powinniśmy się zainteresować dopiero w czasie, gdy strona będzie popularna i będzie miała znacznie wyższą oglądalność.
Polub fanpage BrainDesign na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami
oraz cotygodniowymi wydarzeniami!


Wczytaj więcej

Jeden komentarz

  1. grandcanyon

    31 lipca, 2017 at 3:23 pm

    Polecam https://dhosting.pl/hosting-elastyczny.html, od jakiegoś czasu już używam i jestem bardzo zadowolony. Hosting mi się automatycznie dostosowuje do parametrów jakie potrzebuje akurat w danym momencie mój sklep online.

    Odpowiedz

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

?️ Kalendarz dla fotografa

Jesteś fotografem i zastanawiasz się jak rozplanować następny rok? Poniżej kilka wskazówek…