co Z tym Blogiem

Mijają wakacje, dziś Dzień Blogów, zbliża się intensywny sezon – pora by coś zmienić na tym blogu może, co? 😉

Najwyższy czas na zmiany, a kilka rzeczy się zmieni. Powody tego są różne – częściowo zmiana zainteresowań, częściowo różne projekty = mniej czasu na bloga, ale też w jakimś stopniu chęć czegoś więcej i ciągnięcia tego, co zacząłem ponad 1,5 roku temu, czyli tworzenia bloga. 🙂

Dostawałem różne propozycje, sugestie, rady. Na część z nich się zgodziłem, części odmówiłem, ale finalnie postanowiłem, że trzeba coś zmienić. Zatem do rzeczy, co będzie się działo.


Co z bloga zniknie?

Tak, będą straty. Wynikają one z tego o czym napisałem nieco wyżej, czyli ze zmiany zainteresowań. Czym konkretnie? Otóż kto obserwuje moje inne projekty zauważył zapewne, że więcej uwagi zacząłem zwracać na fotografię i tak – moje niegdyś zainteresowanie tworzeniem stron internetowych przez czynniki tj. przemęczenie, brak czasu na edukację spowodowały, że mocno utknąłem w tyle. W przeciągu ostatnich kilku lat technologia w tym temacie tak poszła do przodu, że nie byłem w stanie jej doścignąć… i w sumie nadal nie jestem.

Kto często zagląda na bloga zapewne zauważył, że wpisów podpinanych pod tematykę „WWW” za wiele się nie pojawia. Jest to właśnie spowodowane tym o czym wspomniałem. Inna kwestia jest taka, że zawodowo mniej ostatnio skupiam się na stronach internetowych, a bardziej na fotografii i projektowaniu reklam, logo, dokumentów – po prostu uważam, że jak mam zrobić coś na gotowym szablonie co nie jest moje, pod czym nie mogę się podpisać, trochę mija się z celem, więc zleceń na strony www nie przyjmuję od dłuższego czasu. Na projekty graficzne stron tak, ale jeśli chodzi o ich wdrożenie, odsyłam do innych specjalistów.

W związku z tym, że nie zajmuję się tym zawodowo, postanowiłem też usunąć ten dział na blogu, ale nie tak doszczętnie. Część wpisów pozostanie, lecz będą przeniesione np. do innych kategorii, najbardziej pasujących.

Od Września nie będzie także cyklicznych, codwutygodniowych recenzji książek. Niestety, ale niektórych książek nie jestem w stanie przerobić w 2 tygodnie jak się okazuje. Mam w nawyku to, że jak coś czytam i jest ćwiczenie do zrobienia to je robię, a że nieraz wymaga ono cyklicznego robienia przez kilka dni to idę w to i przerabianie książki się wydłuża. A że chcę aby moje recenzje były rzetelne i miały wartość to też recenzowane książki i treści w nich zawarte muszą być sprawdzone. W związku z tym, recenzje będą na blogu, to nie zniknie, ale będą pojawiać się mniej regularnie, a konkretniej w ramach Sobotnich wpisów na blogu. Może niektóre pojawią się tydzień po tygodniu, inne co dwa, a jeszcze inne po miesiącu, ale te recenzje będą.


Co się na blogu pojawi?

No tak, coś się kończy, coś się zaczyna, coś znika, coś się pojawia. 😉 Skoro znika dział WWW to  co w zamian się pojawi? No cóż, pojawi się stosunkowo niewiele… tu na blogu. Nadal będą pojawiać się wpisy z tematyki rozwoju, biznesu czy projektowania i fotografii, ale że na co dzień pracuję także za barem jako barista, postanowiłem rozruszać mały projekt, który chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu. Będzie to coś na mniejszą skalę niż blog, bardziej jakiś kanał w Social Mediach w tematyce kawy, herbaty czy innych napojów i eksperymentów. Ale to jedna z rzeczy, które się pojawią.

Kolejną będzie zmiana stylu bloga, a konkretniej motywu. Rozglądam się za jakimś ciekawym, mam kilka na oku, ale to myślę jeszcze trochę, może od Stycznia ruszę z nowym wyglądem bloga. 🙂
Ewentualnie jeśli macie jakieś ciekawe, sprawdzone motywy, możecie śmiało podrzucać je w komentarzach – każda pomoc mile widziana. 🙂


Social Media i blog?

Tak, planuję rozszerzyć nieco działania w Social Mediach, mam kilka wstępnych szkiców co do tych działań, ale jak to konkretnie będzie wyjdzie w praniu. Głównie chcę się oprzeć na Facebooku, Instagramie i Linkedinie. To co jest póki co zostanie, czyli piątkowe eventy na Facebooku, wtorkowe pytania, sobotnie wpisy – co do reszty, to wyjdzie w praniu. Na Instagramie pojawią się nowe cykliczne posty, więc i tam warto będzie zajrzeć.


Blog na offlajnie?

Tak, to jest coś nad czym pracuję od kilku miesięcy, czyli magazyn BrainDesign. Czas jest ograniczony, a że chcę aby to było coś obszernego to artykułów tam kilka musi być. Może też modnych i popularnych ostatnio wywiadów, recenzji? 😉 Początkowa faza będzie opierać się głównie o publikacje elektroniczne, a w zależności od zainteresowania tematem, później pojawią się też wydania drukowane. 🙂 Dla jasności, nie chcę kolejnych kopii tych samych magazynów – to będzie coś innego. 😉


Marki, blog, współpraca, da się?

Da się, wszystko się da. 😉
Nie jest to częste zjawisko, ale otrzymuję od czasu do czasu propozycje współpracy z markami na łamach bloga czy SM. W wielu jednak przypadkach oferty te są albo nie dopasowane do branż, w których działam, albo marka nie wie konkretnie czego chce, nie wie ile lub co jest w stanie dać. W związku z tym, info dla marek i ich reprezentantów – otrzymacie na blogu specjalną stronę z warunkami współpracy, konkretami co do tego co ja mogę zaoferować ze swojej strony, jakie zasięgi, jakie tematy oraz konkretami co do tego czego oczekuję w zamian. Tak aby wszystko było jasne, klarowne i żebym nie musiał męczyć się z odpisywaniem na propozycje promocji kosmetyków do twarzy. 😉
Nie ma za co. 🙂


I Ty możesz przyczynić się do rozwoju bloga!

Ale jak to? No cóż, bardzo prosto.
Jestem na etapie końcowym rozpisywania warunków współpracy z innymi blogerami, influencerami. Co to znaczy? Znaczy to tyle, że jeśli tworzysz wartościowe treści, które można podpiąć pod tematykę Rozwoju osobistego, Edukacji biznesowej, Projektowania graficznego czy Fotografii, będą one mogły pojawić się także na blogu BrainDesign wraz z Twoim podpisem, linkami do Twojego bloga, Twoich kanałów. Po prostu Twój wpis na blogu BrainDesign.pl – oczywiście jeśli wyrazisz chęć. 🙂
Dniem publikacji wpisów od Was będzie czwartek.

 


Najważniejsze pytanie – od kiedy?

No właśnie, z tym zawsze najwięcej zachodu. 🙂
To wszystko co wymieniłem powyżej planuję wdrożyć do końca tego, 2018 roku, do końca Września wszystkie wpisy na blogu zostaną zaktualizowane. Trochę się to przeciąga, ale niestety wbrew pozorom zajmuje to trochę czasu i kosztuje trochę wysiłku.
Dodatkowo do końca września chcę docisnąć temat SM, także od Października 2018 możecie spodziewać się większej ilości komunikatów na Facebooku czy Instagramie. Co do współpracy z markami to chciałem się tym zająć w czerwcu / lipcu, ale statystyki bloga zaczęły trochę szaleć, a jakby nie patrzeć jest to trochę od tego zależne. Ostatnio trochę się uspokoiły, także myślę, że jeszcze we Wrześniu pojawi się oferta współpracy z markami.

A jak wyglądać będzie współpraca z blogerami, influencerami? Tak naprawdę swoje wpisy możecie podrzucać do mnie od zaraz. Co do warunków to póki co oczekuję tylko braku postów sponsorowanych, a nadsyłane wpisy podrzucajcie w pliku PDF w linku na Dropboxie lub innej chmurze przez formularz kontaktowy. Po weryfikacji wpisu dostaniesz maila zwrotnego z informacją czy się nadaje i ewentualną datą publikacji.

Magazyn BrainDesign to temat, na który potrzebuję jeszcze trochę czasu i dałem sobie wstępny deadline do końca tego roku. Jak to wyjdzie w praktyce – czas pokaże.


 

Jeśli jeszcze nie dołączyliście do wydarzenia na Facebooku „Co z tym Blogiem? Czyli wrześniowa odnowa!” zróbcie to czym prędzej – to tam będą pojawiały się informacje o tym co zostało dodane, zmienione, usunięte, poprawione.

Póki co to tyle. Jeśli macie jakieś pytania, sugestie dodatkowe to pytajcie śmiało – chętnie odpowiem. 🙂
Tymczasem wish me luck i miłego dnia. 🙂

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

100 wpis na blogu – refleksja i podsumowanie

Minął ponad rok, a na blogu zdołałem już uzbierać 100 wpisów. Dzisiejszy – setny …