zły manager

Niezależnie od tego jak bardzo ktoś lubi swoją pracę, spełnia się w niej zawodowo i rozwija, to jednak przez nieodpowiedni typ zarządzania, ludzie decydują się odejść z tego miejsca.

“People don’t quit jobs, they quit bosses.”

Każdy lider, manager, właściciel wielkiej firmy chce przewodzić swojemu zespołowi odpowiednio dobrze. Chce być kompetentny, doceniony, ale często jest źródłem nieszczęść i wielu odejść z pracy – nawet jeśli komuś ona odpowiadała, to jednak styl zarządzania przełożonego był niezbyt odpowiadający pracownikowi.

Poniżej znajdują się 4 typy managerów, którzy zamiast przyciągać, zdecydowanie odpychają. Natomiast nieco niżej – 8 cech, którymi powinien charakteryzować się dobry lider, przywódca, manager.


mewa

Mewa

Manager – 'Mewa' to typ managera, który nadlatuje znikąd, opieprza za wszystko, pokazuje jaki jesteś bezużyteczny i wszystko robisz źle, kradnie Twoje jedzenie i odlatuje dalej. Kiepsko porozumiewają się ze swoim zespołem i nie dają wsparcia ani uznania za ich wysiłek.

 

grzyb

Grzyb

Manager – 'Grzyb' to osoba, która ciągle przekazuje, deleguje zadania dalej, z reguły nigdy ich nie sprawdza i jest często zaskoczony wynikami. Trzymanie się w cieniu, ciągłe unikanie pracy i jej delegowanie jest świetne dla Grzybów, ale nie jest świetne dla członków zespołu.

 


micromanager

MicroManager

MikroManager brzmi dobrze, ale im bardziej dokładnie sprawdza rzeczy, które robi zespół (mówiąc wprost – im bardziej się dopieprza do tego co robi zespół) tym bardziej podkopuje zaufanie zespołu wobec siebie.

 


zbawiciel

Zbawiciel

Typ Zbawiciela to typ, który olewa wiele rzeczy, a następnie stara się wszystko załatwić na ostatnią chwilę. Jeśli nic się nie dzieje, czasem na siłę odpieprza jakieś wypadki, katastrofy aby później zostać uznanym za 'Zbawiciela' gdy wszystko zakończy się sukcesem.

 


8 Cech Przywódczych, które działają

 

Integralność

Aby zdobyć zaufanie musisz być prawdomówny i konsekwentny.

 

Wizja

Aby być konsekwentny, potrzebujesz znać kierunek swoich działań, punkt na horyzoncie, do którego poprowadzisz swój zespół.

 

Pozytywne nastawienie

Widzenie szklanki w połowie pełnej sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.

 

Poczucie humoru

Nie wszystko uda się zrealizować idealnie. W tych przypadkach Twoje poczucie humoru wyciągnie Cię (i Twój zespół) z dołka.

 

Pewność siebie

Jeśli jesteś pewny siebie, poprowadzisz ludzi w kierunku swojej wizji nie zważając na przeciwności. Ludzie wiedzą w jakim kierunku zmierzasz, więc za Tobą pójdą.

 

Inspiracja

Mając pewność siebie, przejrzystą wizję sprawiasz, że inspirujesz innych do podążania za Tobą.

 

Solidna komunikacja

Musisz wyciągnąć swoje idee, pomysły z głowy i podzielić się nimi ze swoim zespołem!

 

Determinacja

Jeśli Twój zespół decyduje podążać za Tobą, muszą wiedzieć, że się nie poddasz, że nie zawrócisz.

 Źródło: EnMast.com


 

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Social Media Detox – Uwolnij się!

Uważasz, że spędzasz na Facebooku, Instagramie, TikToku czy innych mediach społecznościowy…