zarabianie W internecie Infoprodukty

Przeglądając choćby Facebooka często możemy natknąć się na strony czy ludzi oferujących wysoki zarobek w niebywale krótkim czasie. Czy tak się da?

Osoby, które tak działają już zarobiły, ale nie na klikaniu w reklamy czy sprzedawaniu produktów, a zwykle na tworzeniu fanpage’y z chwytliwym tytułem, reklamowaniu ich, pozyskiwaniu kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy polubień i sprzedawaniu tych fanpage’y innym firmom.

Są jednak metody, a właściwie produkty, które przy odrobinie wysiłku sprawią, że będziesz mógł, mogła swobodnie zarabiać bez wychodzenia z domu – nie, nie chodzi o MLM. Są to tzw. infoprodukty, czyli produkty edukacyjne, które z reguły możesz stworzyć raz i sprzedawać je w nieograniczonych ilościach. Na początku zwykle nie ma co liczyć na ogromne zarobki, ale po jakimś czasie, mając produktów kilka czy kilkanaście, złotówki zaczynają napływać na konto.

Jakie infoprodukty sprzedawać?

 • Ebooki, czyli piszesz w Wordzie kilkanaście – kilkadziesiąt stron z wartościową treścią i sprzedajesz je. Ewentualnie tworzysz masowo raporty na kilka stron, część rozdajesz za free, część sprzedajesz za mniejsze lub większe pieniądze.
 • Warsztaty na żywo, czy jak kto woli LIVE’y na Facebooku, na Instagramie, na YouTube. Ogłaszasz się, że będziesz prowadzić lajwa na temat X w dzień Y o godzinie Z, ludzie przychodzą, słuchają Cię, zadają pytania, dyskutują. Dostęp do takiego warsztatu może być płatny, może być też darmowy, a jego nagranie możesz sprzedawać w nieograniczonych (lub ograniczonych) ilościach.
 • Sponsorowany content, czyli np. prowadzisz bloga, jakaś firma decyduje się na współpracę z Tobą i chce abyś na blogu napisał, napisała o np. książce, kremie do twarzy, wibratorze, whatever… dzięki czemu jeśli ruch będzie szedł z Twojego bloga, ludzie będą kupować dzięki Twojemu linkowi, otrzymasz określone prowizje od sprzedaży.
 • Mastermindy, czyli zamknięte grupy zamknięte wokół jakiegoś tematu, w których np. raz w miesiącu prowadzisz szkolenie konkretnie do tej grupy, między uczestnikami nawiązują się relacje prywatne, biznesowe, dyskutują między sobą. Upraszczając – niewielka, zamknięta społeczność skupiona na konkretnym temacie, gdzie co jakiś czas Ty jako organizator odpowiadasz na pytania uczestników na zamkniętym lajwie.
 • Nagrania z konferencji, czyli coś jak nagrania warsztatów – nagrywasz całość i sprzedajesz w dowolnych ilościach.
 • Coaching online, czyli Twój klient potrzebuje wsparcia w jakimś temacie, umawiasz się z Nim na konkretną godzinę na Skype’ie, GG, Facebooku czy jakkolwiek wcześniej ustaliliście, Ty mu pomagasz, On Tobie płaci, Ty nie wychodzisz z domu, On jest zadowolony.
 • Aplikacje, czyli to co w dzisiejszych czasach jest dość mocno uproszczone, a to za sprawą ogromnej ilości kursów na temat programowania czy tworzenia aplikacji na smartfony bez wiedzy programistycznej. Mogą to być oczywiście jakieś gry czy techniczne narzędzia, ale mogą to też być aplikacje wyświetlające rano inspirujący cytat, fragment książki do przeczytania czy inne, edukacyjne, przydatne dodatki.
 • Kursy online, czyli coś jak nagrania z warsztatów czy konferencji z tą jednak różnicą, że tutaj tych filmików jest więcej niż jeden. Ewentualnie możesz nagranie z konferencji pociąć, oddzielić różne tematy, dzięki czemu otrzymujesz kilka video z jednego i możesz to traktować w pewnym sensie jako kurs.
 • Zamknięte społeczności, czyli coś na zasadzie mastermindów, że jest grupa utworzona wokół jakiegoś tematu, ale nie ma na niej regularnych live’ów tylko bardziej rozmowy na dany temat. Grupy takie mogą być tworzone np. na Facebooku po jakimś szkoleniu i w małej grupie mogą ze sobą rozmawiać, dopytywać itp.
 • Książki drukowane, czyli najzwyklejsze książki do czytania, postawienia na regale. Wydane przez wydawnictwo czy selfpublishing to już decyzja autora, natomiast w przypadku tej drugiej opcji zarobki są większe.
 • Serwisy subskrypcyjne, abonamenty, czyli tworzymy coś, np. serwis ze szkoleniami i aby mieć do niego dostęp trzeba wykupić abonament miesięczny, a po miesiącu opłacić kolejny miesiąc. Ostatnimi czasy dość popularna opcja – tworzysz narzędzie i zamiast dawać dostęp na stałe, tworzysz opcję płatnej, miesięcznej subskrypcji.
 • Poradniki, mogą być do gier, mogą być życiowe, mogą być związane z hobby. Niezależnie jaki temat, byle by była w nim wartościowa treść i porady – najlepiej krok po kroku – jak daną rzecz zrobić, jak nauczyć się czegoś.
 • Szablony, grafiki, czyli tworzysz projekt, np. strony internetowej, możesz go zakodować, możesz nie, wystawiasz na sprzedaż i generujesz pasywny dochód. Podobnie jak ze zdjęciami, o czym pisałem w moim darmowym ebooku.
 • Audyty wizerunkowe, tak, to też coś, co możesz robić bez wychodzenia z domu. Klient się do Ciebie zgłasza, sprawdzasz stronę internetową, social media, przekopujesz internet w poszukiwaniu informacji o marce i na koniec tworzysz raport z podsumowaniem i rzeczami do poprawy.

 


Powyższe przykłady to chyba jedne z popularniejszych metod zarabiania przez internet. Ale faktycznie zarabiania przez robienie czegoś, a nie przez naciąganie. Jeśli znacie jakieś alternatywne metody, o których nie wspomniałem we wpisie, śmiało piszcie w komentarzach. 🙂

 

 


Polub fanpage BrainDesign na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami
oraz cotygodniowymi wydarzeniami!


Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Social Media Detox – Uwolnij się!

Uważasz, że spędzasz na Facebooku, Instagramie, TikToku czy innych mediach społecznościowy…