kariera Freelancera 2

Druga część wpisu z poradami dla początkujących freelancerów.

Czyli takie trochę co robić, czego nie robić aby nie odpaść po tygodniu, miesiącu z powodu przemęczenia, znudzenia czyli podstawowych oznak wypalenia zawodowego.

Jeśli nie widziałeś poprzedniego wpisu, kliknij tutaj po część 1.


Znajomi na FB. Zmora…

U wielu osób w głowie siedzi dziwne przekonanie, że jak spotkali Cię gdzieś na konferencji, przeczytali Twój wpis na blogu, mają z Tobą 21 wspólnych znajomych, udostępniłeś coś ciekawego na Fb to się znacie i dodają Cię do znajomych. Sam mam kilkadziesiąt takich zaproszeń, codziennie dochodzą nowe i już nie mam czasu ani ochoty na sprawdzanie kto to, czy się znamy, czy to tylko kolejny typ szukający ludzi do MLMu. To, że wymieniłeś z kimś 2 zdania, wizytówki czy dodał coś ciekawego na tablicy nie oznacza, że go znasz, dlatego na Fb istnieje opcja Obserwuj / Follow, więc z niej skorzystaj, a jak chcesz się skontaktować to wyślij wiadomość lub napisz maila na adres z wizytówki.

 

Praca poza domem sprzyja produktywności

Nie bez powodu idąc do kawiarni można spotkać tyle osób z laptopami. Inna przestrzeń sprawia, że skupiamy się na tym, co mamy do zrobienia, a nie na sprzątaniu mieszkania, gotowaniu, serialach…
Zobacz więcej we wpisie „Wszędzie dobrze, tylko nie w domu”

 

Na planowanie tracisz 10 minut, dzięki czemu oszczędzasz 10 godzin

Mając do zrobienia projekt rozbij go sobie na kawałki i rób po trochu, ale mając listę kroków co robić na danym etapie projektu. Takie rozbicie w czasie pozwoli Ci też orientacyjnie określić ile czasu potrzebujesz na dany krok, a co za tym idzie – łatwiej będzie Ci zaplanować resztę dnia i nie spóźnić się na spotkanie ze znajomymi. Na temat samego planowania znajdziesz wiele wpisów na blogu, wystarczy się lekko rozejrzeć.

 

Bierz udział w szkoleniach, targach pracy, konferencjach

Są za darmo, a możesz tam spotkać tylu ludzi, tylu potencjalnych klientów… Dlatego zawsze idąc na jakiekolwiek wydarzenie mam ze sobą mniej lub więcej wizytówek w zanadrzu i korzystam z kolejnej okazji do networkingu.
O skutecznych zasadach panujących w Networkingu: Skuteczny Networking – 13 prostych zasad

 

Twórz content

W dzisiejszych czasach możliwości tworzenia treści są ogromne – możesz nagrywać filmy telefonem i publikować je na YouTube, możesz nagrywać podcasty, możesz pisać bloga, a wszystko to za darmo. Po jakimś czasie zostaniesz zauważony i zaczniesz na tym szybko zarabiać.
Jeśli nie wiesz jak zacząć z blogiem, możesz zacząć łatwo i bez żadnych kosztów: Blog za darmo, czyli publikacje bez kosztów

 

Nie przepieprzaj zarobionych pieniędzy na głupoty

Weź 10%, a resztę reinwestuj. W co? W reklamę, w kampanie marketingowe, w pozyskiwanie klientów, w wyjazdy na konferencje. Szczególnie warto o tym pamiętać na początku kiedy zobaczysz pierwsze 100zł od klienta i woda sodowa uderzy do głowy.

 

Porządek w miejscu pracy

Często w różnych biurach, gdzie pracuje kilka osób można natknąć się na ciekawą rozbieżność – na biurku jednej jest wszystko poukładane, jest czysto i właściciel wie co gdzie jest, a na biurku drugiej burdel do potęgi. Zgadnij która z tych osób szybciej wykona narzucone zadanie…

 

Nie jestem przedsiębiorcą, więc nie potrzebuję wizytówki

Gówno prawda. Możesz zamówić w drukarni wizytówki, na których z jednej strony będzie Twoje imię i nazwisko, mail, telefon, druga strona pusta. Dzięki temu raz, że będziesz miał czym się wymienić na konferencji, a dwa, że dając taką wizytówkę osoba, która ją dostaje będzie mogła zanotować sobie w jakim celu może się z Tobą skontaktować.

 


 

To chyba by było póki co na tyle 🙂
A co Wy polecilibyście początkującym Freelancerom? 🙂

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Social Media Detox – Uwolnij się!

Uważasz, że spędzasz na Facebooku, Instagramie, TikToku czy innych mediach społecznościowy…