gdzie Szukac Szkolenia Konferencje

Co piątek na Facebookowym fanpage’u udostępniam dla Was listę wydarzeń, które osobiście uważam za ciekawe i warte udziału.

Od czasu do czasu dostaję także pytania skąd ja biorę informację o tych wszystkich wydarzeniach, których często gęsto jest całkiem sporo. Cały tydzień, różne miasta, często kilka wydarzeń dziennie. Każda piątkowa lista to wydarzenia, które wg mnie czysto subiektywnie są ciekawe, ale rozumiem, że nie każdy chce iść na szkolenie, konferencję, meetup tematyczny. Być może ktoś z Was szuka jakiś imprez, bo przyjechaliście do obcego miasta na weekend, a może koncertów ulubionych zespołów. Spotkania autorskie? Też się coś znajdzie.

W dzisiejszym wpisie postanowiłem zebrać źródła, z których osobiście korzystam do wyszukiwania wydarzeń, pojawiających się w copiątkowych zestawieniach.
Nie przedłużając, lećmy z tematem.


Facebook – Events – Discover

Facebook to skarbnica wiedzy jeśli o wydarzenia chodzi (m.in. dlatego też tam pojawia się w każdy piątek lista). O ile często przeglądając newsfeed Facebooka wyłapuję różne wydarzenia to jednak nie wszystkie. Na podstronie Events i zakładce Discover mamy do wyboru szereg opcji pozwalających wyszukać interesujące nas wydarzenia. Jeśli interesują Was szkolenia czy konferencje, w kategorii wybieramy Networking, ustawiamy zakres dni, miasto i przeglądamy co się w danym miejscu, czasie dzieje.


KiwiPortal

To z kolei w pewnym sensie agregat wydarzeń. Głównie pobiera do swoich list (świetnie posegregowanych swoją drogą) wydarzenia z Facebooka, ale też pojawiają się wydarzenia z innych serwisów czy bezpośrednio ze stron organizatorów. Tam też warto szukać ciekawych wydarzeń, a sortować je możemy po kategoriach, datach, miejscach, wydarzeniach płatnych, bezpłatnych.


Evenea

Evenea, czyli prawdopodobnie najpopularniejszy serwis do zapisów na wydarzenia. Tak, tam też można przeglądać wydarzenia i bezpośrednio zapisywać się na nie wypełniając formularz. Jeśli o kategoryzację chodzi to główny podział to podział na miasta, miasta większe, także nie znajdziemy tutaj wydarzeń z Sosnowca, ale nie jest wykluczone, że na liście wydarzeń z Katowic coś stamtąd się pojawi.


 

Crossweb

Jeśli o Crossweb chodzi jest to ogromna baza wydarzeń, ale skupiona na jednym temacie. Aczkolwiek ogromnym temacie, bo mowa o IT. Znajdziemy tam wydarzenia poświęcone ogólnie programowaniu, ale też konkretnym meetup’om tematycznym. Co ciekawe też znajdziemy tam wydarzenia poświęcone e-biznesowi, marketingowi czy social media.


 

TEDx w Polsce

Kojarzycie wydarzenia TEDx, które odbywają się w wieeelu miastach w całej Polsce? Na tej stronie znajdziemy informacje o wszystkich wydarzeniach odbywających się wkrótce pod właśnie marką TEDx w naszym kraju. Ale warto zwracać dokładną uwagę na miasto, bo zdarzają się przypadki pojawiania się wydarzeń z Palestyny na liście wydarzeń z Polski. 😉


 

LinkedIn Local

To już trochę mniej znana inicjatywa od TEDx’a, ale też świetna. O ile na Facebooku tych wydarzeń za wiele nie znajdziemy, to mając konto na LinkedIn możemy dołączyć do grupy gdzie pojawiają się informacje o wydarzeniach, zapisach z różnych miast. A czym są te wydarzenia? Hmm, tak w skrócie to by wyglądało tak, że większość szkoleń to 80% wiedzy, wystąpień prelegentów i 20% to networking, czyli poznawanie innych osób, nabywanie kontaktów. W przypadku LinkedIn Local jest inaczej, ponieważ tutaj skupiamy się głównie na networkingu, zatem tutaj 80% to networking, a 20% to wiedza.


 

Jeśli o mnie chodzi to właśnie głównie z powyższych stron korzystam w poszukiwaniu wydarzeń do piątkowych zestawień. Może Wy macie jakieś inne ciekawe strony, agregaty? Dawajcie śmiało znać w komentarzu! 🙂

A jeśli nie chcecie przegapić piątkowych wydarzeń to śmiało zaglądajcie na fanpage, łapka w górę lub Follow i nic Was nie powinno ominąć. 🙂
BrainDesign Facebook Fanpage

Wczytaj więcej

Zaciekawił Cię wpis? Masz jakieś uwagi? Napisz o tym!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź także

Social Media Detox – Uwolnij się!

Uważasz, że spędzasz na Facebooku, Instagramie, TikToku czy innych mediach społecznościowy…