klucz do sekretu recenzja

„Klucz do sekretu znajduje się wewnątrz tej książki – a także wewnątrz Ciebie. Wystarczy, że przekręcisz go w zamku i już zrobisz pierwszy krok na drodze do wolności i spełnienia.”

Kiedy zacząłem interesować się rozwojem osobistym, mentalnym, wszędzie była mowa o „Sekrecie”. Nie do końca wiedziałem o co chodzi, więc nieco wygooglowałem i dowiedziałem się, że chodzi o popularny na całym Świecie film, pt. „Sekret”. Gdy go obejrzałem, w mojej głowie przestawiło się kilka zębatek i zacząłem inaczej podchodzić do codzienności. Niedługo później, podczas wizyty w lokalnej księgarni natknąłem się na książkę o tym samym tytule. Wziąłem ją do ręki, przekartkowałem, ale że nie jestem fanem tego typu pisma (książka w formie dialogu wielu autorów) przeglądałem dalej regał z poradnikami i znalazłem klucz – „Klucz do sekretu”. Jako, że była to moja pierwsza drukowana książka z typowo poradnikowych, rozwojowych, postanowiłem Ją również jako pierwszą zrecenzować na blogu. 🙂

 

O autorze

„Joe Vitale (jak mówi książka) to ucieleśnienie amerykańskiego snu. Jego życie i nauki są dowodem na to, że nie ma szczytów nie do zdobycia. Umiejętnie łączy hipnozę z marketingiem, biznesem oraz praktykami duchowymi. Rezultatem jego działań jest ogromna sława, fortuna, BMW Z3 oraz… spadek wagi o 40kg!”

Autor wielu publikacji poświęconych między innymi wpływowi podświadomości na nasze życie, coś o marketingu, coś o psychologii sukcesu, aktor występujący w filmie dokumentalnym „Sekret”.

 

O książce

Książka od samego początku pokazuje jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie do życia – na pierwszych stronach możemy znaleźć „Kredo Optymisty”, które od samego przeczytania daje czytelnikowi wiele tematów do rozmyślań. Motywem książki jest rozwinięcie, a właściwie doprecyzowanie tego, o czym mowa w filmie dokumentalnym „The Secret”. W publikacji autor odnosi się niejednokrotnie do Klucza, czyli tytułowego elementu, którym jest oczyszczenie się z negatywnych przekonań, dzięki czemu Prawo Przyciągania zadziała na nas ze zdwojoną siłą.

W książce znajdziemy zarówno wiele ciekawych historii z życia jak i informacji na temat tego jak działa nasza podświadomość, nasze przekonania – jak wpływają na nasze życie. W dalszej części autor prezentuje nam 10 precyzyjnie rozpisanych „Metod Oczyszczania”, przy których mamy miejsce na wykonanie ćwiczenia i przetestowania wspomnianych metod na swoich przykładach. Świetne rozwiązanie, pod warunkiem, że nie zostawiamy tego na później tylko robimy od razu – zostawiając na później zwykle więcej do tego miejsca nie wracamy. 😉

Na końcu książki znajdziemy bonus, pt. „Wolność Emocjonalna”, w którym znajdziemy 17 dodatkowych technik na „natychmiastowe uwolnienie dowolnej niepożądanej myśli lub uczucia.” Przetestowałem niejednokrotnie – działa jak należy. 🙂

Książka jest podzielona na 3 części – „Klucz” (w której znajdują się opisy i historie), „Metody” (w której znajdziemy 10 konkretnych „Metod Oczyszczania”) oraz „Cuda”, w której znajdziemy fragmenty teleseminarium „Szkoła Czynienia Cudów” oraz bonus pt. „Wolność Emocjonalna – Pozbycie się niechcianych myśli lub uczuć”, o którym wspomniałem wyżej.

 

Moim zdaniem

Autor w swojej publikacji w wielu miejscach skłania nas do refleksji nad swoim życiem, przekonaniami. Raz są to sytuacje zabawne, innym razem – wręcz przeciwnie, natomiast wszystko w jakimś stopniu pomaga w zmianie przekonań na temat otaczającego nas świata i sytuacji z życia wziętych.

Jako że moja artystyczna dusza dojrzała jako pierwsza w księgarni tę książkę, nie byłbym sobą gdybym nie napisał czegoś o jej wyglądzie. 🙂 Otóż kolorystyka okładki w dużym stopniu nawiązuje do książki „Sekret” – złote, brązowe odcienie i błyszczące napisy zdecydowanie przyciągają fanów w/w filmu i książki. 🙂 W środku, jeśli chodzi o krój pisma czy stylistykę jest super – wszystko dobrze czytelne, wyraźny tekst, nagłówki krojem pisma nawiązującego do rękopisu, a na stronach rozpoczynających część czy rozdział ciekawe cytaty upraszczające dany rozdział do często jednego zdania. Wszystko wydrukowane na dobrej jakości lekkim papierze, oprawione w cienką okładkę, dzięki czemu książka nie należy do najcięższych, a jeśli o format chodzi to łatwo ją schować do torebki czy plecaka. 🙂

 

Podsumowanie

Jeśli przeczytamy książkę od deski do deski jest szansa, że coś w naszej głowie się przestawi. Jeśli jednak wykonamy od razu po przeczytaniu rozdziału ćwiczenia zaczną dziać się cuda. 🙂 Osobiście zdecydowanie polecam tę publikację każdemu kto chciałby przestawić coś w swojej głowie i zmienić nastawienie do życia z depresyjnego na mega pozytywne. 🙂

 

Ciekawe cytaty

To, jak w tej chwili wygląda Twoje życie, to efekt Twoich pragnień

Chodzi o to, żeby chcieć więcej, jednocześnie nie potrzebując więcej.

Jeśli kiedyś zrozumiesz, że jesteś niebem, a nie chmurami, osiągniesz wieczny spokój.

Pobierz Darmowy PDF z cytatami z książki Klucz do sekretu

Link do książki: Joe Vitale – Klucz do sekretu

Pobierz darmowy fragment książki

To co robi teraz jest lepsze od tego co robił pół roku temu, ale co będzie robił za pół roku będzie jeszcze lepsze niż to, co robi teraz – w każdej dziedzinie, którą się zajmuje, ponieważ jak twierdzi, jak się nie rozwija to się zwija. Uważa, że na wszystkim jesteśmy w stanie zarabiać, cokolwiek przychodzi nam do głowy, cokolwiek lubimy robić, jesteśmy w stanie mieć z tego zysk.

Artysta, autor bloga, projektant, grafik komputerowy, barista. Na codzień mieszka we Wrocławiu, prowadzi bloga BrainDesign, robi to co lubi i ma z tego frajdę. Fan pozytywnego myślenia, standupu, rozwoju osobistego oraz dobrej kawy. W wolnych chwilach łapie chwile na zdjęciach, czyta ciekawe książki, bawi się w Social Mediach, a także przegląda YouTube’a podziwiając występy sztuki Flair czy inspirujące wystąpienia z TED/TEDx’owych konferencji.

Wczytaj więcej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Jak fotografować smartfonem – recenzja książki

„smartfon nie stanowi konkurencji dla klasycznego aparatu, ale tworzy zupełnie nową …