bogaty albo biedny recenzja

„Nie wierzcie w ani jedno moje słowo”. Dlaczego daję im taką radę? Bo mogę mówić tylko o tym, co znam z własnego doświadczenia.

Książka T. Harv Ekera od dobrych kilku lat jest jedną z popularniejszych w naszym kraju. Na konferencjach, w których brałem dotychczas udział często się o niej mówiło jak i o autorze, który w 2013 roku poprowadził u nas pierwszą edycję szkolenia „Umysł Milionera”. Już wtedy w internecie głośno było o tym wydarzeniu, ale nie wziąłem w nim udziału – raz, że ograniczała mnie kasa, której nie miałem, dwa, że nie znałem tego Pana, a trzy – po prostu nie sądziłem, że takie wydarzenia są wartościowe i bez względu na cenę opłaca się brać w nich udział. 😉
Jednak jakiś czas później zacząłem jeździć na szkolenia, konferencje, o książce było coraz głośniej, więc postanowiłem zainwestować w swoją głowę 20zł, które zwróciło mi się wielokrotnie. To zdecydowanie była jedna z lepszych inwestycji dotychczas.

 

O autorze

T. Harv Eker kierując się zasadami, którym hołduje, doszedł „od zera do milionera” w ciągu zaledwie dwóch i pół roku. Eker jest prezesem Peak Potentials Training, jednej z najszybciej rozwijających się firm szkoleniowych w Ameryce Północnej. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny, dowcipny styl, łączący „spryt z sercem”, czym potrafi całkowicie oczarować publiczność. Ludzie przyjeżdżają ze wszystkich stron świata, żeby wziąć udział w prowadzonych przez niego szkoleniach, w których liczba uczestników często przekracza 2000 osób w jednym programie weekendowym. Jak dotąd z jego nauk skorzystało ponad ćwierć miliona ludzi.”

Taką informację o autorze możemy znaleźć właśnie w Jego książce – „Bogaty albo biedny – po prostu różni mentalnie!”

 

O książce

Coś o treści książki, hmm, generalnie została ona podzielona z grubsza na dwie części. Poza tym, że na początku mamy coś w stylu wprowadzenia, gdzie autor ogólnie omawia i wprowadza w świat książki, a na końcu zakończenie pt. „Więc co u licha mam teraz robić?” w środku znajdziemy dwie główne części. W pierwszej z nich mowa jest o schemacie pieniędzy – u ludzi biednych, z klasy średniej, bogatych, a Ty na podstawie tych informacji jesteś w stanie zakwalifikować się do jednej z tych grup. Druga część to „Myśli o bogactwie”, czyli 17 różnic pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi i tymi z klasy średniej.
Do każdej z myśli autor dodaje sporo treści aby łatwiej było ją zrozumieć, a później przełożyć na własne życie i zastosować. Przedstawia sytuacje ze swojego życia, z życia bliskich czy uczestników szkolenia „Umysł Milionera”, w treści książki prezentowane są również myśli, nazwane przez autora „Zasadami Bogactwa”, a na końcu każdej z Myśli znajdziemy deklarację, którą warto wypowiedzieć na głos (dlaczego – o tym więcej w książce) oraz zalecane działania, które warto wykonać, aby zastosować daną myśl w praktyce. Wszystkie deklaracje i wszystkie Zasady Bogactwa znajdziesz w Darmowym PDFie na końcu recenzji.

Tak, to właśnie w tej książce jest mowa o słynnej metodzie „6 Słoików”, o której pisałem jakiś czas temu na blogu jako jedna z Rozwojowych pułapek: Oszczędzanie na 6 Słoików – Rozwojowa pułapka #2.

 

Czego mogę nauczyć się z książki?

Przede wszystkim możesz zrozumieć dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty, a jeśli jesteś – dlaczego utknąłeś, utknęłaś na danym poziomie i nie możesz zarobić więcej. Poznasz różnice w myśleniu biednych, bogatych i ludzi z klasy średniej, które pomogą Ci wszystko zrozumieć, a dodatkowe zadania na końcu rozdziału i deklaracje pomogą Ci wdrożyć w życie nowe, korzystniejsze nawyki.

 

Moim zdaniem

Z mojej perspektywy, przeczytanie książki raz niewiele może pomóc. Trzeba do niej często wracać, albo zapisać sobie ważniejsze myśli i deklaracje gdzieś na kartce i do nich wracać, powtarzać ćwiczenia. Książka sama w sobie gruba nie jest, więc szybko się ją czyta i w kilka godzin jest cała powtórzona.

Często spotykałem się z opiniami, że książka to tylko i wyłącznie sprzedaż, a autor co chwila wspomina o swoich wspaniałych szkoleniach. No cóż, z mojej perspektywy uczestniczenie w szkoleniach daje znacznie więcej niż czytanie książek, choćby dlatego, że działa wtedy na nas energia tłumu, która motywuje nas do dalszego działania, a czytając książkę nie do końca możemy to odczuć – chyba, że zbieramy się w 10 osób i puszczamy audiobooka. 😀 Co do osób twierdzących, że książka to tylko sprzedaż szkoleń, to ich zdanie, a ja go nie zmienię, choć chciałbym. Te osoby po prostu sięgają po tą książkę zwykle z polecenia kogoś znajomego, kto się nią zachwycił i próbują znaleźć coś, co nie pasuje, coś złego, a większość z nich sprzedaż traktuje jako zło wcielone, więc gdy w pierwszym akapicie książki autor wspomina o swoich szkoleniach od razu książka leci w kąt i pojawia się negatywna opinia w internecie. 😉

 

Podsumowanie

Reasumując, książka zdecydowanie wartościowa, ale trzeba do niej wracać – nie wystarczy raz przeczytać i odłożyć na regał z nadzieją, że magiczna siła wszystko zmieni w naszym życiu, niestety to tak nie działa. 😉 Komu polecam książkę? Przede wszystkim osobom, które chcą zarabiać więcej niż obecnie – jeśli zarabiasz tysiąc złotych będziesz mógł przeprogramować się na 5 tysięcy albo więcej; jeśli zarabiasz 2 miliony złotych – czemu tylko dwa, skoro możesz 20? 😉

 

Dodatki

Ciekawe cytaty:

Jeśli nie wiedzie ci się tak, jakbyś sobie życzył, znaczy to tylko tyle, że czegoś nie wiesz.

Nie wystarczy być we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Trzeba być właściwą osobą we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Jeśli odkładasz na czarną godzinę, to co cię czeka? Czarne godziny!

Pobierz Darmowy PDF z cytatami z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

Pobierz Darmowy PDF z Zasadami Bogactwa z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

Pobierz Darmowy PDF z Deklaracjami Bogactwa z książki Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie!

 

Link do Kupna książki: T. Harv Eker – Bogaty albo Biedny. Po prostu różni mentalnie

Bogaty albo Biedny na LubimyCzytac.pl

Wczytaj więcej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Jak fotografować smartfonem – recenzja książki

„smartfon nie stanowi konkurencji dla klasycznego aparatu, ale tworzy zupełnie nową …