O blogu

Kilka słów historii

Był grudzień 2014 roku, kiedy w mojej głowie pojawiła się myśl, aby zacząć pisać bloga, poświęconego tematyce szeroko pojętego rozwoju osobistego. Nosił nazwę "BEntensive" i pojawiały się tam wpisy dotyczące zwiększania produktywności, realizacji celów, marzeń, motywacji, sketchnotingu, a także kilka wpisów z moimi dłuższymi przemyśleniami. Robiłem to z prostego powodu - sprawiało mi to przyjemność, takie przelewanie myśli na widoczny tekst. To trochę jak pisanie książki - w głowie milion myśli, setki scenariuszy, które wyglądają genialnie, a po przerzuceniu tego na papier czy ekran komputera, nabierają ogromnej mocy i gdy to czytasz tydzień, miesiąc, może nawet rok później, na Twoim ciele pojawiają się ciarki.

http://www.braindesign.pl/wp-content/uploads/2016/12/benFB-300x300.jpg

W tym samym czasie gdy prowadziłem bloga "BEntensive", zajmowałem się także w międzyczasie grafiką komputerową - projektowaniem 'log' dla klientów, plakatów czy stron internetowych. Robiłem to pod marką "Wierzchu-ART", która do tego czasu zdobyła pewne grono fanów, klientów. Po ponad pół roku pisania bloga rozwojowego zacząłem coraz bardziej rozwijać 'działalność artystyczną' i nieco później postanowiłem, że część wpisów przerzucę na bloga, podpiętego pod stronę "Wierzchu-ART", a resztę albo porzucę w cholerę, albo zapiszę w OneNote'cie. Jak postanowiłem tak też zrobiłem i zacząłem coraz to regularniej publikować wpisy na różne tematy, których motywem przewodnim była działalność artystyczna, bądź też rozwojowa. W międzyczasie doszkalałem się z marketingu, poznawałem social media, jak działają poszczególne z nich, które nadają się, a które nie do danego rodzaju działalności.

Kilka miesięcy temu musiałem wstrzymać rozwój marki "Wierzchu-ART".
Powodem była m.in. przeprowadzka do Wrocławia, która pociągnęła za sobą pewne konsekwencje, którym - chcąc nie chcąc, musiałem sprostać. Miałem dużo pracy, ale też i dużo czasu do przemyśleń, m.in. na temat tego jak będzie to dalej wyglądało. Stosy notatek, worki z wyrzuconymi notatkami, częste przemęczenia organizmu to zaledwie zalążek tego, z czym miałem do czynienia. Ale w końcu wymyśliłem! I tak właśnie powstało...

http://www.braindesign.pl/wp-content/uploads/2016/12/wart_fbava-300x300.jpg

BrainDesign

Pomysł na nazwę pojawił się niedługo po tym jak już uświadomiłem sobie i rozpisałem jak będzie wyglądał ten blog i jakie treści będą się na nim pojawiać. Wstępne założenie jest takie, że blog podzielony jest na dwa filary, a te na cztery segmenty:

I. Filar - Brain

Brain - mózg, umysł, rozwój, edukacja.

  • Segment ROZWÓJ - szeroko pojęty rozwój osobisty, mentalny, czyli praca z przekonaniami, motywacja, produktywność;
  • Segment BIZNES - i kolejny szeroko rozumiany temat, poświęcony biznesowi, edukacji biznesowej, prowadzeniu firmy, zarabianiu, sprzedaży, marketingu, karierze.

II. Filar - Design

Design - projekt, sztuka, grafika, projektowanie, tworzenie

  • Segment GRAFIKA - praca artystyczna, budowanie portfolio, projektowanie logo, materiałów reklamowych, znaczenie barw;
  • Segment WWW - tworzenie stron internetowych, praca ze stylami, z językami programowania, ułatwienia, ciekawostki, technikalia.

W skrócie tak to właśnie będzie wyglądać. Minimum raz w tygodniu, co najmniej w każdą sobotę na blogu pojawiał się będzie wpis, poświęcony jednemu z 4 w/w segmentów, a jeśli będzie potrzeba to będzie ich w tygodniu jeszcze więcej - w zależności od tematu, realizowanego projektu itp.

Dla jasności - wpisy na blogu są w większości moimi subiektywnymi przemyśleniami czy wskazówkami na dany temat. Możesz się z nimi zgadzać lub nie, ale dla mnie 'to' działało - czy zadziała u Ciebie? Może tak, może nie - SPRAWDŹ! Wydaje Ci się, że to egoistyczne? Super! Piszę tego bloga dla siebie, dla własnej satysfakcji, dzielę się tu swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami, wskazówkami - to, że Ty postanowiłeś, postanowiłaś coś tu przeczytać mnie cieszy, z czymś się nie zgadzasz - skomentuj. Coś Ci się podoba - skomentuj. Ale proszę Cię, nie pisz do mnie z płaczem, że zastosowałeś, zastosowałaś coś i nie działa u Ciebie. Trudno, nie wszystko jest dla wszystkich - szukaj, eksperymentuj, w końcu na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Kilka słów o autorze

No tak, niby wszystko (albo i nic) wiadomo o samym zamyśle rozwoju bloga, natomiast kto będzie go prowadził.

Skoro tutaj dotarłeś, dotarłaś, chcę Cię przywitać. Nazywam się Paweł Wierzchowski i mieszkam obecnie we Wrocławiu.

W mega skrócie coś o mnie?
Jeszcze kilka lat temu mieszkałem w Zawierciu (takie małe coś na Śląsku) gdzie pracowałem jako kelner, pracowałem jako grafik, pracowałem jako webmaster. W czerwcu 2015 przeprowadziłem się do Katowic, gdzie bawiłem się w kelnera i prowadziłem działalność na łamach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Obecnie od kwietnia 2016 mieszkam we Wrocławiu i od około połowy kwietnia pracuję na etacie jako kelner, a dodatkowo, już bez AIP, tworzę i sprzedaję projekty graficzne, zdjęcia czy projekty stron internetowych.
To tak w dużym uproszczeniu.

paweł wierzchowski

W międzyczasie pracując nad nową marką, otrzymywałem również pytania czy dalej będę zajmował się projektowaniem, tworzeniem stron internetowych, pomocą w Social Mediach, czyli tym, co robiłem rozwijając markę "Wierzchu-ART". No cóż, powiedzmy sobie wprost - zarobić jakoś trzeba, więc odpowiedź brzmi - tak. Różnica jednak taka, że zleceń będę przyjmował stosunkowo niewiele - przede wszystkim takie, które będą dla mnie jakimś wyzwaniem, czegoś nowego nauczę się podczas ich realizacji. Ceny wszelkich projektów jednak wzrosną kilkukrotnie, powód jest prosty - nie mam ochoty męczyć się z ludźmi, którzy za 300zł czy 500zł męczą mnie z poprawkami miesiąc.

Jeśli masz ochotę rozpocząć ze mną jakąś współpracę, zajrzyj na podstronę Kontakt i wypełnij tamtejszy formularz kontaktowy, a na pewno się do Ciebie odezwę. 🙂