lightroom-presety-free

Przekopując internet w poszukiwaniu Presetów do Lightrooma możemy znaleźć całą masę powtarzających się zbiorów.

W dzisiejszym wpisie postanowiłem przedstawić Ci kilka stron, na których możesz bezpłatnie pobrać presety i eksperymentować z nimi na swoich zdjęciach. Sam mam je pobrane w większości, natomiast znacznie częściej przy zdjęciach i ich obróbce korzystam z własnych ustawień, własnych presetów, a te pobierane gotowce z internetu traktuję jako element zabawy, eksperymentu, nauki. Pamiętaj o tym, o czym wspominałem we wpisie o Lightroomie i Presetach, czyli że Preset Presetem, ale po nałożeniu któregoś z nich na zdjęcie, nadal możesz manipulować suwakami i dopasowywać poszczególne elementy na zdjęciu tak, aby Tobie się podobało.

Nie przedłużając przedstawiam Ci poniżej 6 stron, na których znaleźć możesz najciekawsze z presetów dostępnych w internecie.


On1.com

Niby On1 to oprogramowanie konkurencyjne do Adobe to jednak coś na swojej stronie do Lightrooma dorzucili. I trzeba przyznać, paczka bardzo ładna i ciekawa. Niby tylko 8 presetów na pierwszy rzut oka, ale jest to 8 paczek z presetami. Można je pobrać całościowo lub pojedynczo, a niektóre z nich są serio spoko – z kilku z nich sam się uczyłem nakładając preset na zdjęcie i analizując wszystkie ustawienia. 🙂

 


FreeLightroomPresets.co

Mała baza ciekawych presetów (na tę chwilę 38), które są podzielone na kategorie, rodzaje fotografii – czarno-białe, portrety, krajobrazy itp. Warto przejrzeć, poeksperymentować.

 


FreePresets.com

Nie ma co ukrywać, nazwy stron bardzo wymowne i konkretnie mówiące o czym jest dana strona. 😉 Tutaj znajdziemy pojedyncze presety, paczki presetów, jest ich pierdyliard. Do tego profile kolorystyczne, akcje do Photoshopa czy presety do innych programów.

 


PresetLove.com

I kolejna bardzo konkretna nazwa strony. Tutaj znajdziemy presety darmowe, płatne z dużą ilością przykładów zastosowań ich. Warto zaglądać, bo co tydzień pojawia się coś nowego!

 


Photonify.com

Trochę tutaj tych presetów jest i są w świetnej jakości, można się z nich naprawdę bardzo dużo nauczyć, a nałożone na zdjęcia dają genialne efekty. Warto zaglądać od czasu do czasu, bo pojawia się czasem coś nowego.

 


FixThePhoto.com

I kolejny pierdyliard presetów. Tutaj podzielone jest wszystko na paczki, w większości po 10 w jednej, a wszystko jeszcze dodatkowo pokategoryzowane aby było czytelniej.

 


I to jest właśnie 6 stron gdzie znajdziecie (wg mnie) najlepsze, najciekawsze presety, które upiększą Wasze zdjęcia. Osobiście polecam też zapisanie się do Newslettera Envato.com, skąd co miesiąc otrzymujecie darmowe zdjęcia, motywy, kreacje video, muzykę do wykorzystania w projektach, a czasem też pojawiają się do pobrania genialne paczki presetów, które potrafią nieraz kosztować kilkadziesiąt czy kilkaset złotych. 😉 To taki lifehack na janusza 😀

A Wy korzystacie z presetów? Jeśli tak to skąd je pobieracie? 🙂

Wczytaj więcej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Jak wyprostować zdjęcie w Lightroom CC

Zdjęcia robione z ręki bez użycia statywu często skutkują tym, że coś na nich jest nierówn…