projekt Www Krok 2 przeznaczenie

Projektując stronę internetową poza pomysłem ważne jest też określenie przeznaczenia strony – i nie mowa tu tylko i wyłącznie o tym do czego będzie strona.

Na temat przeznaczenia strony wspomniałem już nieco w Kroku 1: Pomysł, natomiast była to zaledwie niewielka wzmianka. O co w takim razie chodzi z przeznaczeniem strony?

Fakt, ważne jest określenie czy będzie to blog czy landing page. Dlaczego? Dzięki temu możemy dopasować motyw strony, kolorystykę, układ oraz ilość poszczególnych elementów. Dzięki określeniu przeznaczenia strony możemy określić także technologię, jakiej użyjemy przy jej tworzeniu. W poprzednim wpisie wspominaliśmy o Portfolio dla fotografa – obecnie większość stron z portfolio oparta jest na systemie CMS WordPress, ale kiedyś często spotykane było wykorzystywanie do tego celu systemu joomla! czy prostego kodu HTML ze stylami CSS. Obecnie WordPress jest najpopularniejszym systemem typu CMS, prawdopodobnie na całym świecie i jest opartych na nim cała masa stron, a to głównie z tego względu, że w prosty sposób, mając dostęp do ogromnej ilości wtyczek i motywów, możemy stworzyć zarówno portfolio jak i sklep internetowy – zaznaczmy, że początkowo WordPress był systemem głównie do blogowania. 😉

Mówiąc o przeznaczeniu strony, warto określić nie tylko technologię czy przeznaczenie – warto też określić dla kogo ta strona będzie, czyli stworzyć profil klienta. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie tzw. Person, czyli jak najprecyzyjniej określone dane personalne, zainteresowania czy charaktery bądź nawyki. Im precyzyjniej określisz kim jest ten klient, tym więcej takich osób będzie się pojawiać. 🙂

Tworząc stronę pod określone osoby, grupy klientów wiesz też czy na stronie będzie możliwość założenia konta, czy będzie to sklep internetowy bez możliwości rejestracji konta czy może landing page, gdzie coś takiego jak użytkownik nie będzie istniało.

 

W tym wpisie krótko i konkretnie na temat przeznaczenia strony internetowej – w miarę możliwości temat został wyczerpany. 🙂 Jeśli macie jakieś pytania, jakieś uwagi –  piszcie śmiało w komentarzach, a już za tydzień zabierzemy się za szkicowanie strony, także będzie się działo! 😀

To co robi teraz jest lepsze od tego co robił pół roku temu, ale co będzie robił za pół roku będzie jeszcze lepsze niż to, co robi teraz – w każdej dziedzinie, którą się zajmuje, ponieważ jak twierdzi, jak się nie rozwija to się zwija. Uważa, że na wszystkim jesteśmy w stanie zarabiać, cokolwiek przychodzi nam do głowy, cokolwiek lubimy robić, jesteśmy w stanie mieć z tego zysk.

Artysta, autor bloga, projektant, grafik komputerowy, barista. Na codzień mieszka we Wrocławiu, prowadzi bloga BrainDesign, robi to co lubi i ma z tego frajdę. Fan pozytywnego myślenia, standupu, rozwoju osobistego oraz dobrej kawy. W wolnych chwilach łapie chwile na zdjęciach, czyta ciekawe książki, bawi się w Social Mediach, a także przegląda YouTube’a podziwiając występy sztuki Flair czy inspirujące wystąpienia z TED/TEDx’owych konferencji.

Wczytaj więcej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Adobe Photoshop – Ciekawe Tutoriale Cz.1

Czy Ciebie też zastanawia czasem „jak to jest zrobione?” kiedy patrzysz na jak…