hosting www

Kilka wskazówek na co warto zwracać uwagę, decydując się na zakup hostingu dla naszej strony www.

1. Uptime – im więcej tym lepiej,

Uptime to czas bezawaryjnego działania serwera, czyli także stron, które obsługuje. Prawidłowa wartość to 99%.

2. Darmowy z reklamami vs. płatny bez reklam,

Najczęstszą wadą darmowych hostingów jest to, że wyświetlają od kilku do nawet kilkudziesięciu reklam na naszej stronie. Niby nie powinniśmy się temu dziwić, bo w końcu jakoś zarobić muszą, ale jednak klikanie kilkukrotnie w krzyżyk aby zamknąć reklamę, może poskutkować naciśnięciem przez odbiorcę krzyżyka, który zamyka kartę bądź przeglądarkę ;). Przy płatnych hostingach, reklamy są znacznie rzadszym zjawiskiem, co nie oznacza, że wcale nie występują.

Różnicą w hostingu darmowym i płatnym, która jest również dosyć ważna, jest to, że darmowe hostingi dodają w adresie strony adres swojej domeny, przez co wygląda to tak, jakby stworzona przez nas strona była subdomeną (‚poddomeną’), a nie standardową domeną o dowolnej nazwie. W praktyce wygląda to tak: darmowy hosting – www.mojanazwastrony.xyz.pl; płatny hosting + domena – www.mojanazwastrony.pl.

3. Parametry hostingu dopasowane do naszej strony,

Jeśli tworzysz prostą stronę typu wizytówka czy jakaś ofertowa nie potrzebujesz zbyt wiele – często wystarczającą opcją jest najtańszy pakiet w danej firmie hostingowej.
W zależności od potrzeb, musisz sprawdzać możliwości, jakie oferuje dany pakiet, np. czy potrzebujesz skrzynek mailowych, jak tak to ilu? Jaka jest Ci potrzebna przestrzeń na dysku? (Przeważnie wystarcza 1gb na start.) Jaki oferują transfer danych? (Tu im więcej tym lepiej; warto też zwrócić uwagę na to, czy po przekroczeniu transferu strona będzie tymczasowo wyłączana, czy będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę.) Ważnym aspektem jest też całodobowa obsługa klienta. Dlaczego? Jeśli coś Ci się spieprzy, będziesz mieć możliwość zgłoszenia tego i uzyskania odpowiedniego wsparcia, niezależnie od pory dnia i nocy.

Jeśli zamierzasz korzystać z jakiegoś CMSa, zwróć uwagę na to, czy dany pakiet wystarcza, czy jest ok pod kątem wymagań technicznych (wymagania są w dokumentacji CMSa). W przypadku korzystania z CMSów, ważym aspektem jest aktualne oprogramowanie, tj. PHP, bazy danych MySQL.

4. Na start serwer wirtualny, później VPS lub dedykowany.

Czym się one różnią? Serwer wirtualny to serwer wydzielony na serwerze fizycznym, współdzielący z innymi serwerami jego parametry, posiada panel administracyjny, dzięki któremu można łatwo konfigurować różne usługi.
Serwer VPS to również serwer wydzielony na serwerze fizycznym, ale z tą różnicą, że mamy dostęp do systemu i dowolnej konfiguracji.
Serwer dedykowany to niezależna ‚skrzynka’ stojąca w serwerowni, przeznaczona tylko dla jednego klienta, który może w nim grzebać, konfigurować ile chce.

Na start wystarczy jak najbardziej serwer wirtualny, który charakteryzuje się przede wszystkim niską ceną. Zmianą na serwer VPS powinniśmy się zainteresować dopiero w czasie, gdy strona będzie popularna i będzie miała znacznie wyższą oglądalność.
Polub fanpage BrainDesign na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami
oraz cotygodniowymi wydarzeniami!


To co robi teraz jest lepsze od tego co robił pół roku temu, ale co będzie robił za pół roku będzie jeszcze lepsze niż to, co robi teraz – w każdej dziedzinie, którą się zajmuje, ponieważ jak twierdzi, jak się nie rozwija to się zwija. Uważa, że na wszystkim jesteśmy w stanie zarabiać, cokolwiek przychodzi nam do głowy, cokolwiek lubimy robić, jesteśmy w stanie mieć z tego zysk.

Artysta, autor bloga, projektant, grafik komputerowy, barista. Na codzień mieszka we Wrocławiu, prowadzi bloga BrainDesign, robi to co lubi i ma z tego frajdę. Fan pozytywnego myślenia, standupu, rozwoju osobistego oraz dobrej kawy. W wolnych chwilach łapie chwile na zdjęciach, czyta ciekawe książki, bawi się w Social Mediach, a także przegląda YouTube’a podziwiając występy sztuki Flair czy inspirujące wystąpienia z TED/TEDx’owych konferencji.

Wczytaj więcej

Jeden komentarz

  1. grandcanyon

    Lipiec 31, 2017 at 3:23 pm

    Polecam https://dhosting.pl/hosting-elastyczny.html, od jakiegoś czasu już używam i jestem bardzo zadowolony. Hosting mi się automatycznie dostosowuje do parametrów jakie potrzebuje akurat w danym momencie mój sklep online.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Loupedeck+ – Recenzja konsoli do edycji zdjęć

Od około miesiąca mam okazję korzystać z konsoli do edycji zdjęć, jaką jest Loupedeck+. Ja…