fonty Za Free

Darmowe fonty to chyba jedna z rzeczy, której projektantom nigdy za wiele 🙂

W dzisiejszym wpisie myślałem o tym, aby opublikować jakieś zestawienie popularnych fontów, jakiś specyficznych fontów, ale pomyślałem, że to może innym razem. Dziś postanowiłem przedstawić Wam kilka stron, z których sam pobieram fonty i gdzie można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Idąc dalej tym tropem, będzie dość konkretnie, więc nie przedłużając:

dafont
Dafont.com

Prawdopodobnie najpopularniejsza strona z fontami do pobrania – jest ich tam cała masa i wszystko ładnie pokategoryzowane – nic tylko przeglądać… tracąc przy tym kilka godzin 😀
Warto jednak zwracać uwagę na licencje, ponieważ nie wszystko jest 100% free 😉

 

 


fontsquirrel
FontSquirrel.com

Pamiętam, że jak zaczynałem swoją przygodę z projektowaniem kilka lat do tyłu to strona ta dopiero stawała się popularna. Obecnie należy do zdecydowanej czołówki, a znaleźć tam możemy świetne fonty, darmowe, które tylko czekają aż wykorzystasz je w swoim projekcie! 😀

 

 

 


Google Fonts

Google Fonts

Mimo tego, że świeżak, to świetnie się rozwija. Na stronie tej możemy zarówno pobrać ciekawe fonty, ale też możemy pobrać link, który umieścimy w kodzie strony, dzięki to któremu będziemy mogli swobodnie korzystać z tego fontu na swojej stronie internetowej i nikt nie upomni się, że mu się coś nie wyświetla (no dobra, jak używa Internet Explorera to może i tak, ale nikt poważny z tego nie korzysta 😉 ).

 


fontspace

FontSpace

Nieco mniej popularna strona, ale i na niej możemy znaleźć wiele ciekawych fontów za free. Może na co dzień jej nie odwiedzam, ale jeśli już tam zajrzę to zwykle coś ciekawego pobiorę i wykorzystam w którymś z najbliższych projektów. 🙂

 


fontfabric

FontFabric

To także jeden z mniej znanych serwisów, ale to właśnie stamtąd mam najwięcej takich perełek, które często pasują tam, gdzie nie pasują inne fonty.

 


Jest jeszcze kilka stron, tj. UrbanFonts czy 1001Fonts, ale z tego co zauważyłem, często gęsto są na nich powielone już fonty spośród tych, które są na w/w stronach.

Jako dodatek polecam Wam jeszcze przejrzeć Behance.net – wystarczy, że wejdziecie na stronę, wpiszecie w szukajce „free fonts” i w wynikach wypluje Wam pokaźny zbiór darmowych fontów, często do użytku także komercyjnego i często będą to fonty, w których zbiorze będą polskie znaki.

 

Jako kolejny dodatek polecam Wam jeszcze dwie ciekawe strony, dzięki którym będziecie mogli zidentyfikować jaki font został użyty na danym obrazku – wystarczy, że załadujecie obrazek i wciśniecie Enter, a systemowa szukajka wypluje Wam dany font i/lub kilka podobnych. Strony te to:

Wspomniany nieco wyżej FontSquirrel również ma tego typu narzędzie w sobie, ale nie działa ono tak skutecznie jak te powyższe. Ja osobiście częściej korzystam z WhatFontIs, ale wiem, że wiele osób korzysta z WhatTheFont i zwykle znajduje to czego szuka – wybór należy do Ciebie.

Tak, tym razem to już koniec wpisu. 🙂
Podobało się? Mam nadzieję, że tak, więc polajkujcie fanpage i ślijcie dobrą nowinę w świat! 😀


Polub fanpage BrainDesign na Facebooku aby być na bieżąco z nowymi wpisami
oraz cotygodniowymi wydarzeniami!


To co robi teraz jest lepsze od tego co robił pół roku temu, ale co będzie robił za pół roku będzie jeszcze lepsze niż to, co robi teraz – w każdej dziedzinie, którą się zajmuje, ponieważ jak twierdzi, jak się nie rozwija to się zwija. Uważa, że na wszystkim jesteśmy w stanie zarabiać, cokolwiek przychodzi nam do głowy, cokolwiek lubimy robić, jesteśmy w stanie mieć z tego zysk.

Artysta, autor bloga, projektant, grafik komputerowy, barista. Na codzień mieszka we Wrocławiu, prowadzi bloga BrainDesign, robi to co lubi i ma z tego frajdę. Fan pozytywnego myślenia, standupu, rozwoju osobistego oraz dobrej kawy. W wolnych chwilach łapie chwile na zdjęciach, czyta ciekawe książki, bawi się w Social Mediach, a także przegląda YouTube’a podziwiając występy sztuki Flair czy inspirujące wystąpienia z TED/TEDx’owych konferencji.

Wczytaj więcej

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sprawdź także

Loupedeck+ – Recenzja konsoli do edycji zdjęć

Od około miesiąca mam okazję korzystać z konsoli do edycji zdjęć, jaką jest Loupedeck+. Ja…